ÕE

Ühisreis Lätti

26. mail käisid 8.-10. klasside õpilased ühisreisil Põhja-Lätis.

Ekskursioon algas Cesise linna ning selle Ordulossi varemete külastusega. Lossi pimedas tornis sai käia ehtsate laternatega ning uudistada sai vangikonge. Giid oli väga tore ja oskas selle koha ajaloost väga palju rääkida.

Järgmisena käidi Erglu paljandi juures Gauja jõe kaldal, kus oli väga ilus. Peale seda sõideti Unguri mõisasse, mis on ainulaadne 18. sajandi puust mõisahoone väga looduskaunis kohas.

Magusasõprade jaoks oli päeva nael Ruhjas asuva jäätisetehase külastus, kus sai maitsta erinevaid jäätisesorte, näha videolt jäätisetegemist ning igaüks sai veel kaasa ühe jäätise.

Reis oli huvitav ning tore, kui Eestis on kõik kohad läbi käidud, siis tasub alati külastada Lätit, mis pole meist üldse kaugel. Kõik osalejad jäid reisiga rahule ning täname reisikorraldajaid, õpetajaid ning giidi!

18:00 26. mai 2014
Autor: Marel Jaama