ÕE

Rebaste pidu Tõrva Gümnaasiumis

12.septembril toimus Tõrva Gümnaasiumis 10.klasside õpilaste vastuvõtutseremoonia, mida tuntakse ka kui rebaste ristimist. Veedeti päev lahendades erinevaid ülesandeid ning õppides gümnaasiumis vajaminevaid oskusi.

Päev algas traditsiooniliselt kesklinna purkkaevu juures, kus iga rebane grimmeeriti ning lõhnastati, et olla samavääriline abiturientide iluga. Koos suunduti paarides kooli poole. Rebastepoistel oli au vedada ka abituriendi autot. Selleks, et kanged liigesed liikuma hakkaksid, tehti kooli parkimisplatsil värskendava vihma käes võimlemist. Edasi suunduti juba ainetundidesse.

Vahetundide ajal lahutati rebaste meelt toredate ülesannetega, samuti said rebased endale meigivärskendust ning lisaenergiat toitvatest suupistetest. Põnevamad ülesanded olid näiteks porgandi söömine paarilise suurt kätekõverduste abil, riideketi tegemine, joogikõrrega palli edasi puhumine ning palju muudki.

Pärast kosutavat lõunasööki suunduti kooli staadionile, kus võisteldi jalgpallis ning lasti mäest liugu. Rebastele kindlasti meeldejääva päeva lõpus loeti abiturientidele vanne. Abituuriumile lubati olla moraalseks toeks, toetada neid saiakeste ostmisega koolipuhvetist ning rahastada nende teise samba pensionifondi oma taskurahast. Kuigi lubati ennast vaktsineerida laiskuse vastu, on ilmselge, et rebased ei suuda mitte kunagi jõuda samaväärsele tasemele abiturientidega.

12.klass soovib rebastele ilusaid, meeldejäävaid ning edukaid gümnaasiumiaastaid!

18:12 12. september 2014
Autor: Mare Vahtre