ÕE

Geeks on Wheels Tõrva Gümnaasiumis

Geeks on Wheels on projekt, mis toimub juba neljandat korda. Selle käigus käivad noorte organisatsiooni MUG liikmed mööda Eestit ringi ning jagavad informatsiooni IT valdkonnast. Projekt on keskendunud eelkõige Eesti väiksemate asulate koolidele. Ühe tuuriga külastatakse nädala jooksul kuut kooli ning tutvustatakse kõige uuemat ja vingemat tehnoloogiat. Projekt on olnud väga edukas ning siiani on teadmisi jagatud juba üle 4000 õpilasele.

Täna jagati teadmisi Tõrvas. Kokku oli erinevaid töötube 3 ja osaleda said kõik 8-12 klassi õpilased. Lisaks kolmele töötoale, milleks olid programmeerimine,tarkvara ja riistvara labor, oli auditooriumis võimalik tutvuda erinevate sülearvutite, nutitelefonidega ning mängida x-box mänge. Väga populaarseks osutuski just X-box, ning igal tunnil kui ka vahetunnil oli see hõivatud tantsijatest. Tarkvara laboris sai tutvuda uue operatsioonisüsteemiga Windows 8 ning omandada teadmisi millised on erinevad võimalused selle kasutamiseks. Lisaks uuriti ka igapäevast Facebooki ja paljut muud. Riistvara laboris tutvustati arvutit ja selle osi. Võimalus oli arvuti sisemusse näha ja seda päris lähedalt. Kel võimalus avanes sai ka ise proovida arvuti kokkupanemist või lahtivõtmist. Programmeerimise laboris tutvustati programmi püüton mille abiga igalühel endal oli võimalik programm luua. Üheskoos loodi suurem programm , mis sisaldas kujundi joonistamist ning parooli seadistamist , et programm käivitada. Kui kõigil klassidel töötoad läbitud oli veel võimalus võtta osa X-box võistlusest ning osaleda viktoriinis ja võita auhindu. Igas laboris oli omakorda võimalus auhindu võita , selleks tuli aga küsimusi küsida või neile vastata. Lõppkokkuvõttes oli kindlasti väga hariv päev, kui kõik teemad isegi ei olnud nii huvitavad siis usun, et igaühe jaoks oli vähemalt üks teema väga südamelähedane ja meeldiv.

22:27 30. september 2014
Autor: Romet Piller