Tunnustame

NUPUTA vabariiklik lõppvoor Tõrva Gümnaasiumis

NUPUTA on võistkondlik matemaatikaülesannete lahendamise võistlus. Matemaatikaalaseid teadmisi panevad proovile 5.-6. klasside neljaliikmelised võistkonnad ja 7. klasside kolmeliikmelised võistkonnad. Võistlust korraldab Eesti Matemaatika Selts koostöös TÜ teaduskooliga.

Seekordse lõppvooru korraldas Tõrva Gümnaasium, kus 5.mail osales 233 nuputajat.

Lõppvoorus osales 31 7.klasside võistkonda ja 35 5.-6.klasside võistkonda. Samal ajal kui õpilased võistlesid, tutvustas direktor õpetajatele koolimaja.

Pingelises konkurentsis saavutasid 5.-6.klasside arvestuses auhinnalised kohad järgmised koolid:

1.koht Tallinna Saksa Gümnaasium

2.koht Gustav Adolfi Gümnaasium

3.koht Tartu Veeriku Kool

7.klasside arvestuses jagasid

1.-2.kohta A.Haava nimeline Pala Kool ja Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium ning

3.koha sai Keila Kool.

Võistluse tulemused ja ülesanded on kättesaadavad Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel https://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/nuputa

Täname kõiki osavõtjaid, õpetajaid-juhendajaid, ülesannete koostajaid ja ürituse korraldajaid-õpetajaid ja –õpilasi! Eriline tänu meie kooli matemaatikaõpetajatele Hiie Kokamägile, Aivi Mehidele ja Malve Zimmermannile, kes korraldamisse kõige rohkem panustasid.

Kohtumiseni järgmisel õppeaastal kuskil Eestimaal!

13:53 07. mai 2018
Autor: Irja Käärik, õppealajuhataja