Kool meedias

Etlejate konkurss üllatas noormeeste rohkusega

Foto: Arvo Meeks/Valgamaalane

19. novembril leidis Valga gümnaasiumis aset maakondlik etlejate konkurss «Koidulauliku valgel». Osales 42 noort üheksast maakonna koolist. Kõige arvukamalt oli esindatud maakonna suurim õppeasutus Valga põhikool, kust osales 17 õpilast. Järgnes Tsirguliina keskkool seitsme osalejaga.

Üllatav oli sel korral rohkearvuline noormeeste osalus. Kokku astus võistlustulle 20 noormeest, kusjuures vanemas vanusegrupis olid kuuest osalejast lausa viis noormehed.

Tänavusel etlejate konkurssil tuli võistlejatel ette kanda lisaks Lydia Koidula luulele Contra ehk kodanikunimega Margus Konnula loomingut, kes noorte seas hästi tuntud ja populaarne. Tema loomingule on iseloomulik tõukumine uuema rahvalaulu traditsioonidest, virtuoosne keelekasutus ja leidlikud riimilahendused.

Etlejaid hindas žürii, kuhu kuulusid Valga avatud noortekeskuse noorsootöötaja Maarja Mägi, ajakirjanik Sandra Saar ja Valga keskraamatukogu direktor Endla Schasmin.

Žürii otsusega läheb maakonnast 12. detsembril Pärnus toimuvale üleriigilisele noorte etlejate võistlusele Ala põhikooli 5. klassi õpilane Kevin Köster. «Ta eristus teistest ja tal on potentsiaali esindada vabariiklikul võistlusel maakonda edukalt,» sõnas Schasmin.

Parimad:

Noorem vanuseaste

1. Maria Pibilota Murumaa, Valga põhikool – juhendaja Ene Sõstar;

2. Timea-Helen Teder, Keeni põhikool – juhendaja Maire Roio;

3. Kevin Köster, Ala põhikool – juhendaja Kaidi Kuškis

Vanem vanuseaste

1. Hardo Adamson, Tõrva gümnaasium – juhendaja Marge Viljaste;

2. Romet Piller, Tõrva gümnaasium – juhendaja Riina Anderson;

3. Anna-Maria Sljusartšuk, Valga gümnaasium – juhendaja Triinu Ugur

Kõik osalejad ja juhendajad pälvisid tänukirja ja meene. Etlusvõistluse korraldasid Valga maavalitsus ja Valga gümnaasium, läbiviimist toetas Valgamaa Omavalitsuste Liit.

12:21 20. november 2014
Autor: Sirja Lemmik