Kool meedias

Selgusid maakonna tublimad jõululuuletuste lugejad

Foto: Arvo Meeks/Valgamaalane
Marius Vister

Reedel, 5. detsembril Valga keskraamatukogus toimunud maakondlikul jõululuuletuste lugemise konkursil osales üle poolesaja etleja kaheksast maakonna koolist. Võistulugemine käis kahes vanusegrupis.

Konkursile Valga keskraamatukokku tuli kohale 57 õpilast Palupera, Hummuli ja Valga, põhikoolidest, Hargla koolist, Tsirguliina keskoolist, Valga vene ja Tõrva gümnaasiumidest ning Õru lasteaed-algkoolist. Kõige rohkearvulisemalt olid esindatud  Valga vene gümnaasium, Tsirguliina keskkool ja Valga põhikool.

Konkurss viidi läbi kahes vanuseastmes: 1.–2. klass ja 3.–4. klass. Esimeses voorus tuli lastel žüriile lugeda üks luuletus, mille põhjal valiti kummastki vanusegrupist 10 noort etlejat teise vooru. Seal tuli neil ette kanda uus luuletus.

Väikesi luulelugejaid hindas žürii, kuhu kuulusid Valga keskraamatukogu direktor Endla Schasmin ja infojuht Helve Braun ning Valga maavalitsuse peaspetsialist noorsootöö alal Merike Soomets. Eelkõige võtsid nad paremate valmisel lugemise omapära ja ilmekust.

Kõiki osalejaid peeti meeles tänukirja ja meenega.

Valga keskraamatukogu korraldatud jõululuuletuste konkurss toimus sel aastal juba 10 korda.

Parimad:

1.–2. klass