Kool meedias

Tõrva Gümnaasium on maakonna parim!

Tõrva Gümnaasium

Eesti koolide 2015. aasta riigieksamite tulemuste edetabeli järgi on parimaks Valgamaa keskharidust andvaks kooliks Tõrva Gümnaasium, mis üle-eestilises pingereas on 67. kohal.

Aasta tagasi oli Tõrva Gümnaasium 107 kohal. Kooli jaoks oli riigieksamite tulemust järgi parim 2012. aasta, kui üleriigilises edetabelis saavutati väärikas 47. koht.

Vaata Eesti koolide pingerida delfi.ee lehel

Pingerea koostamiseks võeti arvesse nelja kohustusliku eksami tulemusi: eesti keele (emakeelena või võõrkeelena), kitsa matemaatika, laia matemaatika ja inglise keele riigieksamid.

Koolide keskmine punktisumma arvutati kokku kõigi eksamite kaalutud keskmise leidmise tulemusel. Inglise keele tulemused on saadud järgmist valemit kasutades: C2 = 95 punkti, C1 = 85 punkti, B2 = 75 punkti, B1 = 50 punkti.

19:09 23. september 2015
Allikas: Tõrva linna koduleht