Kool meedias

Tiitlid jagunesid nelja kooli vahel

Fotode autor Rein Säinas/Valgamaalane

4.veebruaril selgusid Valga spordihallis Valgamaa koolide meistrid 3 x 3 korvpallis 4.–5. ja 6.–7. klasside poiste ja tüdrukute arvestuses. Tiitli nimel oli võistlemas 19 võistkonda neljast koolist.

4.–5. klasside tüdrukute arvestuses asusid meistritiitli nimel võitlema kolm võistkonda. Esmalt mängiti omavahel läbi ning seejärel juba kohamängud.

Kui algselt pidi Valga põhikooli esindus vastu võtma hävitavad kaotused nii Otepää kui Tõrva gümnaasiumi võistkondadelt, siis kohamängudel näitasid Valga tüdrukud väga südikat mängu ning võtsid kindla esikoha. Teise kohaga pidi leppima Tõrva gümnaasium ning Otepää gümnaasium jäi kolmandaks.

Poiste arvestuses asus tiitlit jahtima viis võistkonda. Kõige võitluslikum mäng peeti maha alagrupimängudes, kus Tõrva kolmas võistkond alistas Tõrva esimest napi 11 : 10 seisuga. Pärast omavahelisi mänge asusid kaks kangemat juba võitlust meistritiitli nimel. Seekord läks võit Puka keskkoolile. Järgnesid Tõrva kolmas, Tõrva esimene, Valga põhikool ning Tõrva gümnaasiumi teine võistkond.

Kõige rohkem astus võistkondi saalipõrandale 6.–7. klasside tüdrukute arvestuses. Mängiti kahes alagrupis ning gruppide paremad tagasid omale pääsu juba poolfinaalidesse. Finaalis astusid üksteisele vastu Tõrva teine ja Valga teine võistkond. Pärast kümneminutilist pallipõrgatamist võttis 4 : 2 seisuga võidu Tõrva kooli esindus.

Kolmanda koha mängus aga alistas Tõrva gümnaasiumi esimene võistkond Otepää esimese võistkonna samuti tulemusega 4 : 2. Neile järgnesid Valga kolmas, Valga esimene ning Otepää teine võistkond.

Poiste arvestuses ei andnud oma konkurentidele mingeidki võidušansse Valga põhikooli esimene võistkond, kes teel tippu kõik oma vastased suureskooriliselt põrmustas. Finaalkohtumises jäeti tulemusega 15 : 1 teisele kohale Valga põhikooli teine võistkond. Kolmanda koha võitles välja Tõrva teine, alistades Tõrva esimese võistkonna tulemusega 5 : 0.

Autor Rein Säinas/Valgamaalane

Kiidame

1. Avaldame kiitust Eesti Koolispordi Liidu Sportland 3x3korvpallisarja Valgamaa etapil edukalt esinenud õpilastele:

4.-5.klassi tüdrukud

Angela Jaani, Kris-Ly Kartau, Merete Liinold, Isabell-Mary Luik.

4.-5.klassi poisid

Karl Moorits Kurvits, Kevin-Ken Vahtra, Marius Vister, Tanel Tomson, Markus Põldma, Maiko Tamm, Andre Asi, Kermo Lõhmus, Georgi Lõhmus, Henri Põder, Martin Jaakson.

6.-7.klassi tüdrukud

Brit Marii Veri, Loretta Pohlasalu, Violetta Pohlasalu, Anneliis Papagoi, Kirke Klaarika Kristina Kuimet, Katre Marit Liiv, Martiina Palumaa, Kristina Sidorova.

6.-7.klassi poisid

Madis Mägi, Silver Roland Kasepõld, Egnar Hernits, Mairo Paluoja, Kairo Vaher, Enri Udras, Reljo Kasemets, Kaspar Altement.

2.Avaldame tänu kehalise kasvatuse õpetajatele Marian Hanvere, Lea Laaneväljale ja Urmas Uhtjärvele.

Ivar Hanvere

14:05 08. veebruar 2016