Kool meedias

Progetiiger jõuab ka Tõrva

Üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week toob 15.–23. oktoobril 2016 kokku tuhanded programmeerimishuvilised ka Eestis. Nädala jooksul toimub ligi 150 tasuta programmeerimisüritust lastele, noortele ja täiskasvanutele pea igas maakonnas.

HITSA toetusel korraldavad koolid ja lasteaiad üle kogu Eesti ligi 100 ProgeTiigri õpituba, mis aitavad õpilastel mõista tehnoloogia taga olevat sisu. 5–20aastastele lastele ja noortele suunatud tasuta töötubades luuakse animatsioone, mänge ja mobiilseid äppe, ehitatakse ja programmeeritakse roboteid, tutvutakse 3D-maailmaga ning disainitakse nutikat kodu. Mitmes tööoas on oodatud kaasa lööma ka lapsevanemad.

Valgamaal jõuab nädal Tõrva gümnaasiumi. 20. oktoobril leiab seal aset neli õpituba. Päeval on kavas tikkimine arvuti abiga ja digitaalne fototöötlus, õhtul aga «Esimesed sammudLego Mindstorms robotiga» ning «Animatsiooni või mängu loomine Scratch abil». Õhtused õpitoad on mõedud nii lastele kui vanematele. Kõiki õpitubasid juhendab Katrin Kalamees.

Üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week on rohujuuretasandi ettevõtmine, mille eesmärk on tutvustada programmeerimist lõbusal ja kaasahaaraval viisil ning tuua see lähemale meie igapäevaelule.

Code Week toimub Eestis juba neljandat korda. Kui põhiliselt korraldavad üritusi koolid ja huviringid, siis sel aastal on organisaatorite ring veelgi laienenud. Haridus- ja teadusministeeriumi, Tagasi Kooli ja ITLi koostöös käivad mitmed IT-ettevõtted – Playtech, Tele2, Elisa Eesti, Nortal, Icefire, CGI Eesti, ITL, TTÜ Infotehnoloogia teaduskond ja AS Sertifitseerimiskeskus – koolides andmas külalistunde teemal «Kõik on IT».

«Eestis ollakse Code Week’i ürituste korraldamisel aktiivsemad kui mujal Euroopas, kui vaadata suhet rahvaarvu,» ütles HITSA juhatuse liige Ene Koitla.

«Sisuliselt näitab see, et Eesti e-edu ei ole ainult kitsa ringkonna saavutus, vaid meil on huvi, valmidus ja kompetents kaasalöömiseks olemas ka rohujuure tasandil. Kuna paljuski on tegu noortele suunatud üritustega, siis on see ka positiivne märk sellest, et e-Eestile tuleb järelkasvu.»

13:08 20. oktoober 2016
Autor: Jaan Rapp/Valgamaalane

Aadress

Kontakt

     Puiestee 1, 68606      tel 7679455
     Tõrva linn      e-post kool@torva.edu.ee
Greaton CMS