Kool meedias

Saksa keele olümpiaadi parim on Andres Holts Tõrva gümnaasiumist

Reedel, 27.jaanuaril toimus Tõrva gümnaasiumis saksa keele olümpiaadi piirkonnavoor gümnaasiumi õpilastele. Olümpiaadist võttis osa üheksa õpilast nii Valga, Otepää kui Tõrva gümnaasiumist.

Olümpiaad koosnes kahest osast: lugemine ja keelestruktuurid. Lugemisülesannetega kontrolliti nii teksti üldist kui ka detailset mõistmist. Keelestruktuuride ülesannetega kontrolliti riiklikus õppekavas fikseeritud keeleteadmiste valdamist ja keeleoskust.

Piirkondliku vooru maksimaalne punktide arv oli 40ja lõppvooru pääsemise lävendiks on 32 punkti. Kahjuks ei pääsenud Valgamaa õpilased lõppvooru.

I koht    Andres  Holts, Tõrva gümnaasiumi  11. klass, õpetaja Dagmar Parts (30,5 punkti)

II koht   Eduard Rudi, Valga gümnaasiumi 11. klass, õpetaja Aita Türk (30 punkti)

III koht  Kaisa Kivisoo, Valga gümnaasiumi 12. klass, õpetaja Aita Türk (29 punkti)

10. klassi õpilastest oli parim Ronek Jäär Otepää gümnaasiumist, õpetaja Eve Aruväli (22 punkti, 6. koht)

Valga maavalitsus tänab õpilasi ja õpetajaid!

14:24 03. veebruar 2017
Allikas: Valga maavalitsuse koduleht