Kokku 120 meetrisel rajal asub 24 erinevat liikumismängu, nagu näiteks erinevad keksud, täpsusvisked, trips-traps-trull ja joonelkõnd. Lisaks neile saavad lapsed oma teadmisi harjutada numbritest ja tähtedest koosnevates ringmängudes.

Raja loomisesse panustasid oma aega ja mõtteid kõik kooli algklasside õpetajad, direktor Ivar Hanvere, Tõrva linna spordimetoodik Tiina Neumann, abilinnapea Piret Karu ja SA Eesti Terviserajad esindaja Alo Lõoke.

Karu selgitas, et kui kooliõpilastele siseterviserada meeldib, siis on Tõrva Gümnaasiumis võimalik rada veelgi pikendada hoone teistesse osadesse nii, et tegemist oleks ühe Eesti pikima siseterviserajaga.  "Tõrva Gümnaasium tähistab sellel aastal oma 100. juubelit ning siseterviseraja loomine on parim kingitus väärikas eas haridusasutusele," lisas Karu.

Tõrva siseterviseraja loomist rahastas Tõrva linn, Tõrva Gümnaasium, SA Eesti Terviserajad ja Eesti Kultuurkapital. Tõrvale lähimad siseterviserajad paiknevad Antslas ja Tarvastus.