Soovituslik kirjandus

 

4. klass

Mira Lobe “Vanaema õunapuu otsas“

Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saldused“

Eno Raud „Naksitrallid“

Harri Jõgisalu "Vennike ja tema sõprade lood"

Holger Pukk "Lehepoiss ja tema koer"

Peter Abraham "Koolitont"

E. Kästner „Veel üks Lotte“

Aino Pervik „Arabella, mereröövli tütar“

Oskar Luts „Nukitsamees"

Kristiina Kass “Samueli võlupadi“

Jaak Kõdar “Kriimureinulised lood"

Hille Karm „Väike vahva vanaema“

Aino Pervik  „Sookoll ja Sisalik“

Aapeli „Üle linna Vinski"

Eesti muinasjutud raamatutest „Reinuvader rebane“ ja „Emand kaseladvas"

Vendade Grimmide muinasjutud

H. Ch. Anderseni muinasjutud

W. Hauff „Väike Mukk"

Contra „Ruttu, tuttu!“

 

5. klass

I trimester  –   R. Roht „Mäger Urask“ (raamatus „Jutte loomadest“)

Kolm F. R. Kreutzwaldi muinasjuttu

II  trimester –  E. Kippel „Meelis“

A. Holm „Julgust, Matilda Markström“

III  trimester – T. Kask „Tänavalapsed“

 

6. klass

I trimester  –   A. Lindgren ,,Hulkur Rasmus”

                       O. Luts „Kevade“

II  trimester – F. Molnar ,,Pal-tänava poisid”

III trimester – M. Twain ,,Tom Sawyer’i seiklused”

 

7. klass

I trimester  –   A. Vallik ,,Kuidas elad, Ann?”

või ,,Mis teha, Ann?” või ,,Mis sinuga juhtus, Ann?”

II  trimester – E. Bornhöhe ,,Tasuja”

                        raamat sarjast ,,Teravik”

III trimester – G. Durrell „Minu pere ja muud loomad“

või „Jumalate aed“ või „Linnud, loomad ja sugulased“

 

8. klass

I trimester  –   A. Saint-Exupery ,,Väike prints”

J. D. Salinger ,,Kuristik rukkis”

II  trimester – üks A. Christie või A. C. Doyle kriminaaljutt

III trimester – L. Koidula ,,Säärane mulk”

 

9. klass

I trimester  –   A. Kivirähk ,,Rehepapp”

II  trimester – A. H. Tammsaare ,,Kõrboja peremees”

A. Kivikas ,,Nimed marmortahvlil”

III trimester – A. Kitzberg ,,Libahunt“

 

10. klass

„Kirjandus antiigist 19. sajandini”

·         D. Defoe ,,Robinson Crusoe“ või J. Swift ,,Gulliveri reisid“

·         F. Dostojevski „Kuritöö ja karistus“ või L. Tolstoi ,,Anna Karenina“ või E. Zola ,,Daamide Õnn“

·         E. Vilde ,,Mäeküla piimamees“

·         V. Hugo ,,Jumalaema kirik Pariisis“

·         A. Tšehhov ,,Kirsiaed“

 „Müüt ja kirjandus”

·         Sophokles  ,,Kuningas Oidipus“

·         J. W. Goethe ,,Faust“ I osa

·         F. Tuglas ,,Maailma lõpus“

 „Kirjandus ja draama ”

·         A. Kitzberg ,,Kauka jumal“

·         E. Vilde ,,Tabamata ime“

„Kirjandus ja film”

·         S. Henno „Mina olin siin“

·         A. Gailit „Toomas Nipernaadi“

 

 11. klass

,,Kirjanduse põhiliigid ja -žanrid”

·         A. H. Tammsaare ,,Tõde ja õigus“ I osa

·         H. de Balzac ,,Isa Goriot“

·         M. Unt ,,Sügisball“

·         W. Shakespeare ,,Hamlet“

·         Ühe eesti autori luulekogu.(Suits, Under, Visnapuu vm)

,,20. sajandi kirjandus”

·         Hemingway või Remarque`i üks romaan

·         J. Kross ,,Keisri hull“

·         M. Traat ,,Tants aurukatla ümber“

·         K. Ristikivi üks romaan

 

12. klass

,,Kirjandusteose analüüs ja tõlgendus“

·         J. D. Salinger ,,Kuristik rukkis“

·         K. Hamsun ,,Maa õnnistus“

·         E. Wilde ,,Dorian Grey portree“

·         üks eesti autori luulekogu (Rooste, Wimberg, Sinijärv, K.Ehin vm)

,,Uuem kirjandus“

·         V. Luik ,,Ajaloo ilu“ või ,,Seitsmes rahukevad“

·         A. Kivirähk ,,Mees, kes teadis ussisõnu“

või K. Kender ,,Yuppiejumal“ või M. Mutt  ,,Rahvusvaheline mees“

·         S. Oksanen ,,Puhastus“

·         üks eesti uudiskirjanduse teos (ilmunud 2010-2015)

 

 

 

 

 

Aadress

Kontakt

     Puiestee 1, 68606      tel 7679455
     Tõrva linn      e-post kool@torva.edu.ee
Greaton CMS