Peastarvutamise võistlus Nutisport

19:32 18. märts 2024

Nutispordi piirkondlik (Valga-, Võru- ja Põlva maakond) finaal toimus Tilsi Põhikoolis 15. märtsil. Meie koolist kutsuti peale eelvoorude läbimist finaali 6 õpilast.

Kolmandate klasside õpilaste hulgas saavutas Revo Viljak 3. koha, Kristofer Leitmaa 6. koha ja Lisbeth Jablonski 7. koha.

Neljandate klasside õpilaste hulgas saavutas Edvard Paul 3. koha, Nigul Johan Lepikov 4. koha ja Mirelle Gröön 6. koha.

Nutisport on peastarvutamise võistlus, kus võisteldakse 11 erinevas vanuserühmas.

Aitäh tublidele osalejatele ning innustavatele õpetajatele!

Eesti kirjanikud said plakatile

11:44 15. märts 2024

Sellel nädalal pöörati koolis erilist tähelepanu eesti keelele, meie emakeelele.

Kõik algklassid valmistasid plakati ühe Eesti kirjaniku kohta. Valminud plakateid saab lähemalt uudistada A-maja II ja III korrusel.

Keele eest peab hoolt kandma!

Eesti keel on meie emakeel

11:22 15. märts 2024

Neljapäeval said algklassid kokku, et teha kokkuvõte emakeelenädalast.

Õpetaja Liia rääkis ilusatest eestikeelsetest sõnadest ning 2.b klassi õpilased esitasid Viivi Luige luuletuse „Emakeel“, milles jäid kõlama read:
Keel, mida rahvas räägib,
on ta emakeel.
See, mida sina räägid see on eesti keel.

Sel nädalal pöörati kõikides klassides erilist tähelepanu eesti keelele. Õpilased said osa mitmetest eesti keelega seotud tegevustest. Igas klassis valmisid toredad plakatid ühe Eesti kirjaniku kohta.

Kõik lapsed said end proovile panna õigekirja tundmises ning selgitati välja klasside parimad õigekirjatundjad.

Vahvaks väljakutseks oli klasside segavõistkondade vaheline täringuviktoriin. Siingi selgusid tähelepanelikumad ja täpsemad kuulajad.

Olgem rõõmsad ja õnnelikud, et meil on oma  maa ja oma keel. Hoidkem seda!