Üldkoosolek

11:27 23. november 2022

Lastevanemate üldkoosolek toimub 30.november kell 18.00 kooli aulas.

Vilistlaste kokkutulek ja 105. juubeli tähistamine

09:10 23. november 2022

Laupäeval, 19. novembril täitus koolimaja vilistlaste, endiste õpilaste, õpetajate ja koolitöötajatega. Toimus Tõrva Gümnaasiumi 105. juubeli tähistamine. Üritusest kogunes osa võtma ligi 700 inimest.

Tund peale keskpäeva avati koolimaja uksed. Registreerimislaudade taga võtsid külalisi vastu abituriendid ja õpetajad. Kõigile juubelipeol osalejatele kingiti kooli pildiga seinakalender ja pastapliiats. Avatud olid klassiruumid ja kooli sööklas pakuti lõunasuppi, et külalised saaksid ennast taas tunda justkui Tõrva Gümnaasiumi õpilased või õpetajad. Pärastlõunal toimus mälestuskäik Helme kalmistul.

Koolimaja aulas, mis asub maja vanimas osas ehk A-majas või väikeste majas, sai õhtu alguses nautida kontsertaktust. Laval astusid üles Tõrva Gümnaasiumi õpilased ja õpetajad, vilistlased ja endised õpilased. Esinejaid juhendasid Anu Vares, Valdeko Kalamees, Liivi Orav, Carmen Põldsalu, Marge Viljaste, Talvi Must, Siiri Põldsaar ja Novella Hanson. Kontsertaktuse põimis tervikuks ja vahetekstid koostas huvijuht Triini Surri koostöös õpilaste Marilin Hindre ja Ruben Rahnuga, kes olid ühtlasi aktuse õhtujuhid. Kontsertaktusel sai kuulda laule ja luuletusi ning vaadata algklasside rahvatantsurühma tantsijaid. Suur rõõm oli tõdeda, et ka vilistlased ja endised õpilased leidsid võimaluse pidupäeva oma etteastega täiustada.

Õhtu jätkus lendude pildistamise ja klassiruumides kogunemisega. Juttu ja rõõmu taaskohtumisest kooliaegsete kaaslaste ning õpetajatega jagus hilisööni. Meeleolu hoidsid üleval ja jalga sai keerutada nii ansambel Nööp kui ka Sirli tantsumuusika saatel. Veidi enne südaööd sai vaadata kooli sisehoovis ilutulestikku, lisaks püüdis pilku uhke küünaldest sätitud arv „105“.

Aitäh kõigile, kes pidasid kooli sünnipäeva meeles ja leidsid aega tulla meenutama kooliaega Tõrva Gümnaasiumis!

Tõrva Gümnaasium rahvastepallis edukas

14:00 22. november 2022

Tõrva Gümnaasiumi õpilased esinesid tublilt Valgamaa koolide 4-5. klasside karikavõistlustel rahvastepallis, mis toimusid 17. novembril 2022.a. Valga Spordihallis.

Tüdrukud võitsid kõiki vastaseid tulemusega 2:0 ja saavutasid esimese koha. Võistkonna koosseis: Kristelle Mägi, Berit Piksööt, Luisa Purgats, Triine Tamm, Ketlin Tiit, Madli Marie Vaiksoo, Doris Daum, Kete Lisanna Väli.

Poisid saavutasid teise koha koosseisus: Genert Mai, Ramses Jaani, Kenor Kirsipuu, Romet Järvi, Tormi Tõnisson, Caspar Ostrat, Markus Raudlam, Rasmus Vahtre

Finaalmängus jäädi alla Keeni Põhikoolile, keda alagrupis võideti.

Õnnitleme võistlejaid ja täname kehalise kasvatuse õpetajaid Marian Hanveret ja Urmas Uhtjärve  võistkondade ettevalmistamise eest.

Turniiritabel

Tõrva Gümnaasium sai 15. novembril 105-aastaseks

14:04 18. november 2022

Tänavu sai koolipere tähistada kooli sünnipäeva õigel päeval ja kõigile pakuti kooli sööklas kringlit, loomulikult ei puudunud üllatusesinejad ning kingitused. Õpilased said kingituseks seinakalendrid, millel on pilt meie koolist. Kõige suurem kingitus koolile endale on aga õpilased, kes täidavad koolimaja sooviga omandada uusi teadmisi, mis saadavad neid kogu ülejäänud elu.

Sünnipäeva tähistamiseks toimus teisipäeval, 15. novembril kaks kontsertaktust, neljanda tunni ajal noorematele ja viienda tunni ajal vanematele õpilastele. Üllatusesineja valikul mõeldi kogu kooliperele, mistõttu esinesid eesti-ukraina muusik Ruslan Trochynskyi ja eesti kitarrist Oliver Kilk. Seda, kui võimas on muusika ja muusiku hääle mõju hoolimise ja ühtehoidmise edastamisel, said tunda kõik saalis viibivad õpilased, õpetajad ja koolimaja töötajad.

Palju õnne, Tõrva Gümnaasium!

Toimus vilistlaste korvpalliturniir

13:40 16. november 2022

Laupäeval 12.novembril toimus vilistlaste korvpalliturniir. Osales neli võistkonda. Paremus selgitati turniirisüsteemis, kõik võistkonnad mängisid omavahelise mängu. Pingelisest võistlusest väljus võitjana meeskond Desperado OÜ, kapten Erko Ruukeli eestvedamisel. Turniiri parimaks mängijaks pidasid eksperdid ja pealtvaatajad Aleksander „Sass“ Kuusi.

Kohtumiseni viie aasta pärast!

I koht- Desperado OÜ: Rauno Usberg, Rait Taul, Erki Säks, Kevin Kangur, Kimmo Känd, Magnus Kirt, Erko Ruukel, Mikko Pihtje

II koht- Urmase Käsilased: Elvis Andersoo, Madis Madal, Janno Ruusmann, Maido Ruusmann, Rando Allilender, Margo Martin, Margo Undla

III koht- BC 85: Reivo Kandi, Asso Toming, Aleksander Kuus, Martin Orlo, Marek Vister, Erik Raal, Gevo Golding

IV koht- 93.lend: Mairo Mägi, Alois Tapfer, Edgar Metsar, Enri Udras, Tarmo Ranne, Ats Vahi, Kaur Kangur, Andre Asi