93.lend kinkis koolile jõulukuuse

15:28 13. detsember 2019

Kuusk seisab auväärsel kohal kooli aulas ja rõõmustab kooliperet.

Aitäh teile, head 93.lennu vilistlased!

Tõrva Gümnaasium

Tõrva noored kunstihuvilised ülikoolilinnas

08:35 12. detsember 2019

4. detsembri varahommik, vaatamata tundi kutsuvale kellale Tõrva Gümnaasiumis, jääb terve hulk õpilasi paigale. Nad ootavad kannatamatult bussi, ees ootab järjekordne õppekäik. Fuajees on õpilasi esimesest klassist kuni gümnasistideni välja.

Seekordne õppekäik viib kunstihuvilised noored avastama ülikoolilinna Tartu seni tundmatuid külgi. Alustuseks ootavad meid PaintbarShop, koht kus ühineb kunst ja meelelahutus ning TYPA Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Jaguneme kiirelt kaheks grupiks, esimene grupp suundub akrüüli valama ja tänavakunstiga tutvuma, teine grupp õpib tundma trükikunsti ja paberi ajalugu. Mõlemad paigad pakuvad uusi elamusi ja põnevaid tegemisi igas vanuses kultuuri- ja kunstihuvilisele inimesele, aeg möödub kiirelt ja varsti ongi aeg gruppidel kohad vahetada.

Jõululuuletuste lugemise konkurss

09:36 10. detsember 2019

Tõrva Gümnaasiumi õpilased osalesid 6. detsembril Valga Keskraamatukogus jõululuuletuste lugemise konkursil. Konkurss toimus kahes vanuserühmas, millest võttis osa 50 last. Esitada tuli kaks jõuluteemalist luuletust.

Meie kooli esindasid Oliver Kõvask, Kristel Täht, Lisette Tauk, Lisete Niglas, Emily Mai, Merit Lõoväli, Karl Vaard, Mirelle Veri, Triine Tamm, Rebecca Kenk, Marijanne Põhjala, Emma Engelbrecht, Melissa Anderson.

Lapsi juhendasid õpetaja Iriina Rei, Krista Hansen, Carmen Põldsalu ja Meeri Raide.

Tõrva Gümnaasiumile rahvastepallis teised kohad

08:34 05. detsember 2019

Tõrva Gümnaasiumi õpilased esinesid tublilt Valgamaa koolide 1-3. klasside maakondlikul karikaturniiril rahvastepallis, mis toimusid 04. detsembril Valga Spordihallis. Nii tüdrukute kui poiste võistkond saavutasid tubli teise koha.

Projekt "Hoolides teistest, muutub kool paremaks õppimiskohaks"

10:35 02. detsember 2019

Eesti Õpilasesinduste Liidu projekt ,,Salliv kool” kuulutas septembris  koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga välja projektikonkurssi ,,Teeme enda koolist salliva kooli!”. Selle raames oli koolidel, kooliõpilastel ja -töötajatel võimalik taotleda kuni 1500-eurost toetust projekti elluviimiseks. Ka Tõrva Gümnaasium esitas omalt poolt projekti „Hoolides teistest, muutub kool paremaks õppimiskohaks“. Projekti eesmärk oli suurendada hoolivustunnet ja empaatiat üksteise suhtes, teadvustada koolikiusamise ning õpilaste omavahelise tõrjutuse probleeme.

15.11.2019 08:41

Palju õnne!