Esimeste klasside jõulueelne koostööpäev

Teisipäevast päeva ootasid kõik esimeste klasside õpilased. Selleks päevaks oli planeeritud piparkookide küpsetamine.
Kõigepealt sai meelde tuletatud ohud, mis kuuma pliidi juures ette võivad tulla. Hea meelega kuulati jõulujuttu Tainapeade seltsi tegemisest.

Piparkoogitaigna rullimine oli põnev, vormide vajutamine taignasse veel põnevam. Kui esimesed piparkoogid ahjust välja võeti, tahtsid kõik korraga kaunistada ning aeglasemad rullijad hakkasid kiiremini tegutsema.
Lõpuks olid pagarid päris väsinud ning koristada jõudsid kõige vastupidavamad.
Päeva lõpus tehti kokkuvõte väsitavast kuid põnevast koolipäevast.
Koos tegemine valmistab lastele rõõmu.
Aitäh õpetaja Liivile, kes meil mitu tundi oma valdustes lubas toimetada.

Kolmapäev oli taas teistmoodi koolipäev.
Esimesed klassid kogunesid teise korruse koridori ja seal sai kannatlikkust proovile panna. Ja ikka koos tegutsedes, harjutades.
Tapeedile joonistatud laste kontuurid tuli katta õueriietega. Seejärel anti igale rühmale erinev ülesanne: valida, märkida või järjestada. Sellega said lapsed väga hästi hakkama. Päeva lõpus vaatasime slaidiprogrammi oma nelja kuu tegemistest. Tore oli end erinevatelt piltidelt leida ning meenutada koostehtut.

Lapsed leidsid, et sellised koolipäevad on vahvad.
Õpetajad Liivi,  Lea ja Marian, aitäh teile!

12:41 09. jaanuar 2017
Autor: Õpetajad Iriina Rei ja Krista Hansen