Õppekäik Tartu Ülikooli Kunstimuuseumisse

Eile, 13. veebruaril käis 11. klass  seoses keskkonnaprogrammiga Tartu Ülikooli Kunstimuuseumis. Programm oli nii teoreetiline kui praktiline.

Päev algas pisikese sissejuhatusega Vana- Egiptuse ajaloosse, et viia meid kurssi tolleaegse riietumisstiili, valitsejate kommete ning kirjaga. Samuti selgitati loodusjõudude mõju elule ning egiptlaste seost Niiluse jõega. Tutvustati põllukultuuri.
Peale väikest ülevaadet vaatasime Powerpointi esitlust vanadest Egiptuse püramiididest, kujudest jms. Seejärel oli poole grupi jaoks aeg praktilise töö käes, sai ehtsale papüürusele joonistada hieroglüüfe ning värvida need traditsiooniliste värvidega. Teine pool grupist läks aga muumiakambrisse, kus räägiti matmiskommetest, mumifitseerimisest ja nägime päris muumiaid.

Päev oli ülimalt haarav ja põnev, nii mõnedki ajaloohuvilised said juurde palju teadmiseid.

14:37 14. veebruar 2017
Autor: Helena Maisla, Kristiina Moora