10. ja 11. klasside reis Viljandisse

Foto: Helen Hiiob

24. mail külastasid 10. ja 11. klass Viljandit. Kõigepealt tehti väike linnaekskursioon. Kella 11st algas tutvumisprogramm TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Vilma majaga. Majas asub kaasaegne multimeediakeskus, puidutöökoda, teljeklass, butafooria töökojad, auditooriumid ja vasakus tiivas villakoda. Lisaks tegutseb hoones Viljandi loomemajanduskeskuse tekstiilikoda. Neid kõiki programmi käigus meile ka tutvustati.

Edasi suunduti muusikamajja, kus õpilased jagati kahte töötuppa: rütmika ja „Teater täna“. Rütmika töötoas tutvustati õpilastele helistuudiot, õpetati erinevaid rütme ja noodipikkusi ning anti üks rütmiline ülesanne. Teatri töötoas midagi praktilist ei tehtud, küll aga olid loeng ja videod praeguse teatri teemal.

Peale muusikamaja külastamist joosti läbi vihma kiiruga ka peamajja. Seal viskasime vaid pilgu black box teatrisaali.

Reis lõppes kinoskäiguga. CENTRUMi kinos vaatasime filmi „Beebi boss“.

Kokkuvõtteks oli päev tore ja sisukas ning õpetlik.

12:01 25. mai 2017
Autor: Pamela Paul, Sandra Buda