Esimesed klassid käisid ekskursioonil

Foto: Iriina Rei

Esimesed klassid tegid tutvust Võrumaa Haanja kandi loodusega 24. mail. Pika reisipäeva jooksul külastati mitmeid toredaid kohti. Iidse Tamme –Lauri tamme juures mõõdeti puu jämedust ja imestati selle kõrge vanuse üle. Põnevust pakkus Haanja kõrgustikul asuv Suur Munamägi. Veenduti, et torni ronimine on päris raske ja seda, et kõrgelt näeb ikka kaugele küll.

Ööbikuorus roniti Pesapuu vaatetorni, kust avanes taas väga ilus vaade. Imestati, et vesioinas polegi päris oinas, vaid voolava vee jõul töötav pump. Elevust pakkusid 2 jaanalindu ning iga laps sai käes hoida jaanalinnumuna.

Reisi jooksul said üle vaadatud mitmed küngaste vahel asuvad järved. Oma silmaga nähti Eesti kõige sügavamat järve- Rõuge Suurjärve ning mitmel korral sõitsime üle Eesti kõige pikemast jõest- Võhandu jõest.

Lapsed said päeva jooksul teada palju põnevat.

Õnnestunud reisi eest täname kokatädisid väga maitsva supi eest.

Äitäh Mirelli emale ja tädi Liiale, kes meiega kõik kaasa tegid.

Samuti oleme tänulikud lahkele ilmataadile väga hea ilma eest.

Ekskursiooni toetas MTÜ Kestlik.

14:53 26. mai 2017
Autor: Õpetajad Iriina Rei ja Krista Hansen