3.klassi õpilased käisid Hellenurme vesiveskis

Foto: Moonika Mägi ja Triinu Taits

3. klasside õpilased läbisid 17. ja 18.aprillil Hellenurmes õppeprogrammi „Veest leivani“.

Hellenurmes, Elva jõe paisjärve ääres, seisab vesiveski, kus saab end kujutleda esivanemate aega. Veski ehitati 1880. aastatel Middendorffide pere poolt. Tänaseni töötavad masinad  pärinevad enamasti 1930ndaist aastaist, praeguse veskiemanda vanavanaisa ajast. Veskiemand pajatab vana-aja eluolust.

Lapsed said näha ja  tunda vee jõudu läbi töötava vesiveski. Tutvusid  erinevate viljasortidega kõrtest teradeni. Mõtiskleti selle üle, kuidas elasid meie esivanemad  käsikäes loodusega, kuidas hakati sadu aastaid tagasi kasutama vee jõudu tööde hõlbustamiseks, kuidas viljast saab jahu, kuidas jahust saab leib.

Leivakojas  vormiti ja küpsetati värskest jahust leivad, mille lõhn ja maitse kannavad mälestustes esivanemate aega.

Õpilastega käisid kaasas Triinu Taits, Moonika Mägi ja Carmen Põldsalu.

Tõrva Gümnaasiumi projekti "Läki koos avastama" toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

12:50 20. aprill 2018
Autor: Liia Ortus