Viiendad klassid Tartus

30. mail külastasid 5.a ja 5.b klass Tartus Eesti Rahva Muuseumis eesti püsinäitust ja lisaks samas majas Hurda saalis toimunud etendust "Uru kummalised seiklused kiviajas". Selles loos sattus koolipoiss Uru imelisel kombel Eestimaa kaugesse minevikku, kiviaega. Mida ta seal nägi, kuulis ja millised ohud varitsesid, seda saime näha etenduse autori Jaak Sarapuu esitluse läbi. Lühike ajarännak aitas paremini mõista meie Eestimaa väga kauget, 5000 aasta tagust minevikku.

Kavas oli ka Tagurpidi Maja külastus, mis on väljast üsna atraktiivne vaadata, aga ka seespool on kõik asjad tagurpidi, mööbel, sanitaartehnika, valgustid, isegi külmkapis olevad toiduained ja –pakendid on klaasriiulite all. Samuti rõhutavad hästi valitud tapeedid maja tagurpidisust. Tõeline elamusmaja, milles tekivad igal inimesel tasakaaluhäired, sest maja ise on ka veidike kaldu.

Oli tore päev.

10:54 13. juuni 2018