Kunstireis

Kolmapäevane kunstitund toimus 11.ja 12. klassil Brivibas galeriis ja Valga Muuseumis. Gümnasistid tutvusid Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud kunstiprojektiga “Vabadus 21. sajandil”.

Näitusel "Vabadus 21. sajandil" on üleval kakskümmend üks vabadusest inspireeritud teost kahekümne ühelt kunstnikult.
Kõik litograafiatehnikas teosed on trükitud trükipressidega käsitsi ning on kunstnike poolt signeeritud. Kunstnike loomeprotsess ja nende vabadusesõnum on jäädvustatud filmidena. Vabadus 21. sajandil on kummardus jätkuvale vabadusele ja loovale inimesele. Projekti kuraator on Jaak Visnap.

Õpilastel oli võimalus külastada ka Brivibas galerii näitust, kus oli eksponeeritud Tanel Randeri suurprojekti "Sada paplit" viimane näitus pealkirjaga "Nii suur mutt, et teist sellist pole varem nähtud", mis jätkab piiripealsete teemade käsitlemist ja mõtestamist.

Rohkem infot: https://www.ev100.ee/et/sada-paplit-naitustesarja-8-uritus-grupinaitus-nii-suur-mutt-et-teist-sellist-pole-varem-nahtud

Kunstireis sai võimalikuks tänu Tanel Randeri toetusele.

15:29 13. september 2018
Autor: Kunstiõpetaja Gerta Vister