Rebased said ristitud

21. septembril toimus iga-aastaseks traditsiooniks saanud “rebaste ristimine” ehk 10. klassi gümnaasiumisse sissepühitsemine.

Kella 8ks kogunesid rebasekutsikad kesklinna, seljas lina ja käes ämber. Seejärel said kõik 12ndike poolt näkku grimmi. Lonks hommikusmuutit ja sõnakuulmatutele ka maitsev võileib, ning rebased alustasid kinniteibitult ühist matka kooli poole. Tee peal tuli ette kätekõverduste tegemist, millele aitas kaasa jõujook. Samuti võtsid rebasekutsikad 12ndike juhendamisel üles lauluviisi. Kooli parklasse jõutud, leidis aset hommikuvõimlemine.

Vahetundide ajal toimusid erinevad mängud ja tegevused koridorides. Peale tunde mindi sõbralikus rivis kätest kinni Vanamõisa järve äärde laulu “What Does the Fox Say” saatel. Iga kutsikas võttis järvest kaasa ämbritäie vett, mida oli vaja hiljem staadionil kõhuli mäest alla laskmise hõlbustamiseks. Toimusid veel mõned mängud.

Lõpetuseks tuldi kooli juurde tagasi, kus rebased andsid vande ja allkirjastasid selle oma kannaga.

14:02 27. september 2018
Autor: Pamela Paul, 12.a kl õpilane