Tõrva Gümnaasiumi õpilased mälestasid Vabadussõjas langenuid leinaseisakuga

28. novembril 2018 möödub 100 aastat Eesti Vabadussõja puhkemisest. Sajand tagasi oli tuhandete aastate vanune Eesti rahvas ajaloo ristteel – oli valida, kas jääda mõne suurriigi vähemuseks või saada riigirahvaks, peremeheks oma esiisade maal.

Täna tundub Eesti Vabariik ja meie iseseisvus täiesti enesestmõistetav. Ent vabaduse nimel tuleb jätkuvalt pingutada. Meie au ja meie kohus on mäletada vapraid esivanemaid, kes andsid oma elu Eesti riigi eest.

Sellise üleskutse tegid Eesti Kirikute Nõukogu, Eesti Muinsuskaitse Selts, Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit ja Kindral Johan Laidoneri Selts.

Tõrva Gümnaasiumi õpetajad ja õpilased võtsid koolitunnist hetke ja mälestasid kell 12 leinaseisakuga langenuid, kelle viimne puhkepaik on teadmata ja sangareid, kes ohverdasid oma elu meie vabaduse eest!

15:21 28. november 2018
Autor: Irja Käärik