Lustakas aabitsapidu

30. november oli 1. klassides väga oodatud, sest sel päeval toimus aabitsapidu. Aga on ju teada, et see pidu saab küll ainult siis toimuda, kui aabitsaõpe on kenasti läbitud. Klassijuhatajad võivad kinnitada, et lapsed on väga tublid ja usinad olnud ning reedel võis kogu sellele tublidusele ühe vahva peoga punkti panna.

Peol said õpilased aabitsasalme esitada, mille tegi eriti toredaks see, et salmi esitasid koos paralleelklasside lapsed. Rõõm oli näha, kuidas kahe klassi lapsed tundsid end üksteise seltsis väga mugavalt. Veel mängiti tähemängu, kus iga täht pidi õigesse pessa ehk häälikurühma saama. See mäng näitas, et lapsed on tundides väga tähelepanelikud olnud. Lisaks laoti tähtedest sõnu ja sõnadest lauseid. Tegu polnud lihtsalt lausetega, vaid vanasõnadega, mida tasub igal väikesel kui ka suurel meeles pidada. Koos lauldi ja tantsiti. Üritus tipnes sellega, et iga õpilane sai aabitsaõppe läbimise kohta tunnistuse.

19:29 04. detsember 2018
Autor: Marelle Kansonen