Algklasside advendihommik

Esmaspäeval, 3.detsembri hommikul nägid  algklassilapsed, et koridorid on kaunistatud nende enda poolt kooli toodud jõulusokkidega. Uudistamist ja äratundmist jagus kõikidele.

Esimesse tundi kutsunud kell juhatas algklasside õpilased ja õpetajad aulasse, et tähistada jõuluaja algust.

Peale ühislaulu „Advendirõõm“ viis õpetaja Marelle  meid  piiluma  päkapikkude salamaailma. Kõik teavad, et päkapikud käivad terve detsembrikuu, nad toovad põnevust, salapära ja jõuluootust. Milline aga on nende maailm?

Huvitav oli teada, kuidas päkapikku, seda laste poolt armastatud tegelast teistes keeltes kutsutakse. Inglise keeles on päkapikk „gnome“, rootsi keeles „tomte“, soome keeles „tõttu“, ungari keeles „manó“. Põnevaks osutus tõsiasi, et päkapikkude keskmine eluiga on 400 aastat ja et päkapikupaar abiellub umbes 100-aastaselt. Päkapikuperre sünnivad alati kaksikud. Päkapikupoistega tegelevad isad ja päkapikupreilitele annavad õpetust emad.

Päkapikke on mitut liiki, näiteks: metsapäkapikk, kes on kõige levinum, liivikupäkapikk, tallipäkapikk ja kodupäkapikk jt.

Põnevatele teadmistele lisaks lugesid päkapikkudest luuletusi Ramses Jaani ja Kert Kasepuu.

Lõpuks kõlas südamlik ühislaul ning advendiaega oli sissejuhatus tehtud.

Aitäh, õpetaja Marelle! Oli vahva advendihommik.

12:21 10. detsember 2018
Autor: Krista Hansen