Tartus Chemicumi jõululaboris

Foto: www.chemicum.com

Kolmapäeval, 5. detsembril käis meie kooli 8. ja 9. klass Tartus Chemicumi jõululaboris. Kohale jõudes panime selga valged kitlid, jagunesime paaridesse ning istusime lettide taha, et saaks tööga alustada.

Esimeseks ülesandeks oli säraküünalde valmistamine ning iga õpilane tegi kolm säraküünalt- ühe võistlemiseks ja kaks enda tarbeks, mille saime koju kaasa võtta. Parima võistlusküünla põlemisajaks oli koguni 155 sekundit ja üllatas ka meie juhendajaid.

Teine ülesanne vajas matemaatilisi teadmisi ning seal oli vaja välja nuputada, millise vedeliku sisse saaks peita läbipaistvast klaasist jõuluehet nii, et seda üldse näha ei oleks. Meile anti kolm vedelikku, milleks olid vesi, siirup ja õli ning koos jooniste, laserite ja joonlaudadega arvutasime välja murdumisnurgad. Tulemus oli hämmastav!

Jõululabori lõpus autasustati parimaid ja kõik lahkusid hea tujuga, suutmata järgmist laborikülastust ära oodata.

12:23 10. detsember 2018
Autor: Roosi Rahnu, 9.b