Tõrva Gümnaasiumi õpilaste muljed Poolast

1.-4. mai käisid meie kooli 7.klassi õpilased Poola pealinnas Varssavis ekskursioonil. Koos 7.klassi õpilastega olid reisil ka Tsirguliina Keskkooli 7.klassi õpilased, kellega meid seob tänaseks juba sõprus. Järjest lõuna poole liikumisest andsid tunnistust juba ära õitsenud võililled, õitsemist alustanud õunapuud ja rohelusest lopsakas loodus. Varssavis oli ilm oodatust tegelikult jahedam, aga arvestades talviseid ilmaolusid, mis hetkel Eestis olid, siis jah- olime lõunas. Meie sealoleku ajal olid suured riigipühad- 2.mail tähistati lipupäeva ja 3.mail konstitutsioonipäeva. Tänu pühade raames toimunud pidustustele õnnestus mõnel meist näha ka Poola presidenti, seisime hümni laulvate poolakatega kõrvuti ning elasime kuningalossi ees kaasa riiklikule puhkpilliorkestrile.

Reisil peatusime hotellis, mille kõrvaloleval spordiplatsil sai viimasel õhtul kohalikega isegi jalgpallilahingut peetud (jalgpallitreener pidi väga sarnanema meie õpetaja Urmasega).

Ekskursioonil külastasime loomaaeda, Koperniku teaduskeskust, kuningalossi, katedraali, kuhu on maetud Chopini süda (seal õnnestus näha, kuidas kirikuisa juures pihil käiakse), jalutasime Varssavi vanalinnas ja loomulikult väisasime kohalikke kaubanduskeskuseid (tuleb välja, et see viimane on kõige olulisem).

7.klassi õpilaste muljed reisist olid positiivsed ning jagatud muljed olid järgmised:

• Mulle meeldis poodides šoppamas käia, loomaaed, teaduskeskus. Oleks võinud minna natuke hiljem, siis oleks soojem olnud ja poed iga päev lahti;
  • Meeldisid kõik poed ja söögikohad, kaubanduskeskused ja see, et sai palju nalja;
  • Meeldis hotell ja linnas liikumine, seltskond, kellega olime. Ülejäänud kõik oli ka tore;
  • Mulle meeldis Poolas vaba aeg- kogu aeg ei pidanud kõik koos olema, sai käia sõpradega omapead;
  • Mulle meeldis õhtuti hotellis, kui olime koos oma seltskonnaga;
  • Meeldis, et nägin uusi ja põnevaid kohti, sain uusi sõpru ja sain olla sõpradega;
  • Poola reis oli lahe, sest sain külastada erinevaid paiku nt loomaaeda, lossi jne. Kõige rohkem meeldis mulle see, et saime linnas vaba aega ja õhtud hotellis- meil sai palju nalja, kuulasime muusikat. Saime sõpradeks Poolas elavate inimestega, mängisime õhtul korv- ja jalgpalli;
  • Mulle meeldis Poolas kuningaloss, loomaaed, kus oli palju selliseid loomi, keda Eesti loomaaias ei ole. Meelde jääb see, et julgesime koos poolakatega jalgpalli mängida;
  • Bussis istudes jäid mul jalad natuke valusaks. Park oli ilus, palju rohelist, poode oli palju, aga tulime natuke valel ajal, sest pühade tõttu olid need suletud;
  • Mulle meeldis olla loomaaias, kus oli palju põnevaid loomi. Tubades sai palju nalja ja oli põnev, Sain uusi sõpru, kellega koos olla.
15:08 20. mai 2019
Autor: Triinu Jänes ja Maarja Seemen, 7.klasside klassijuhatajad