Jälle maailma parim päev

Kui lapsed tunnevad, et päev on korda läinud ja neile miski väga meeldib, siis tavatsevad nad öelda, et tegu on maailma parima päevaga. 6. juunil oli 1.b klassil jälle üks maailma parimatest päevadest. Käisime klassiga Olustveres õppepäeval, kus meile sai giidiks üks sealse kutsekooli õpilane.

Päev Olustveres oli väga huvitav: hakatuseks saime nautida hobusõitu, mis oli enamusele lastest esmakordne kogemus. Meid lasti ka talli, kus nägime nii ponisid kui hobuseid. Lapsed olid julged ning said hobuseid silitada ja peost neile maiust anda. Külastasime veel tallimuuseumi, kus on püsiekspositsioon puust nikerdatud hobustest ja inimestest, kes kujutavad erinevaid töid ja tegemisi erinevatel sajanditel.

Leivakojas sai iga laps endale ise leivatainast kaku valmistada, mis maitses kõigile paremini kui mistahes leib poest.

Veel jagus avastamist topisemuuseumis, kus õpilased olid täis avastamisrõõmu. Kes oleks osanud arvata, et halljänes võib merikotka saagiks langeda.

Koplis nägime erinevaid loomi nii meilt kui mujalt. Enim pakkusid huvi alpakad ja lambatalled.

Päev lõppes kosutava lõunasöögiga mõisas. Kojusõit võis alata.

13:37 14. juuni 2019
Autor: Marelle Kansonen, 1.b klassijuhataja