Eesti noorte meistrivõistlused kergejõustikus tõid Tõrva 6 kuldmedalit, 2 hõbedat ja 5 pronksi

27.-30. juunil Rakvere staadionil toimunud Eesti noorte meistrivõistlustel kergejõustikus osales 13 spordiklubi Viraaž sportlast. Võistlus kujunes meie sportlastele väga edukaks. Kokku võideti 6 kulda, 2 hõbedat ja 5 pronksi ning püsitati ridamisi isiklikke rekordeid.

Kolm kuldmedalit võitis poiste U-16 vanuseklassis Romet Kivi - 100 m jooksus ajaga 11,69, 200 m jooksus ajaga 23,82 ja 400 m jooksus ajaga 54,27. Kõik eelpool nimetatud tulemused on võistleja uued isiklikud rekordid. Poiste U-14 vanuseklassi kuulitõukes võitis Jakob Elango kulla tulemusega 11.54 m ja vasaraheites hõbeda tulemusega 38.82 m. Poiste U-14 vanuseklassis tegi väga eduka võistluse ka Kevin Reinberg võites vasaraheites kuldmedali tulemusega 39.15 m ja kuulitõukes pronksmedali tulemusega 9.11 m.

Kõige nooremate ehk U-14 vanuseklassi tüdrukute 1000 m jooksus võitis uue isikliku rekordiga (aeg 3.17,36) pronksmedali Bianka Uhtjärv. Tüdrukute U-16 vanuseklassis võitis kaks pronksmedalit Isabell-Mary Luik, kes saavutas odaviskes tulemuse 41.09 m ja püstitas teivashüppes uue isikliku rekordi tulemusega 2.95. Veel püstitas Isabell-Mary Luik tulemusega 1.65 uue isikliku rekordi kõrgushüppes saavutades sellega 5. koha. Tüdrukute U-18 vanuseklassi odaviskes võitis kuldmedali Katre Marit Liiv uue isikliku rekordiga 50.36 m ja vasarheites pronksmedali tulemusega 44.49 m. Neidude U-23 vanuseklassi vasaraheites võitis hõbeda Merliis Mägi tulemusega 41.69 m.

Lisaks eelpool nimetatud medalivõitjatele saavutati rida väga häid tulemusi ja isiklikke rekordeid: Ragnar Kolesnikovs poiste U-18 2000 m takistusjooksus 4. koht ajaga 7.08,04 ja 3000 m jooksus 6. koht ajaga 10.00,61, Andre Nahko poiste U-16 vasaraheides 4. koht tulemusega 46.38 m ja kettaheites 5. koht tulemusega 43.11 m ning Heidi Pruus tüdrukute U-14 kettaheides 4. koht tulemusega 26.26 m.

Koha Eesti koondises Balti matšile kindlustasid Romet Kivi ja Katre Marit Liiv. Lisaks on Katre Marit Liiv arvatud 20.-28.07.2019 Bakuus toimuva Euroopa Noorte Olümpiafestivalile sõitva koondise liikmeks.