Ilon Wiklandi tegelusnäitus „Pikk-pikk teekond“

Käesoleva aasta 5. veebruaril sai Ilon Wikland, armastatud illustraator, 90-aastaseks. Tema illustratsioone võime nautida Astrid Lindgreni kirjutatud lasteraamatutes. Palju on aga päritud I. Wiklandi lapsepõlve kohta ning palutud tal oma lood kaante vahele panna – illustraator tõrkus aastaid. Suur rõõm on aga teatada, et tänaseks on Wiklandi lapsepõlvelood raamatutesse kirja saanud ning loomulikult tema enda tehtud illustratsioonidega.

Kokku on viis raamatut, mis kõik on erinevat värvi kohvrites, milles peitub ka muid esemeid, mis on kuidagi kunstnikuga seotud. Miks just kohvrites? Tegu on sümboolse rändnäitusega, mis vaatab tagasi aega, mil Ilon Haapsalusse oma vanavanemate juurde kolis ning koos oma sõbranna perega sõjakoleduste eest, kollane kohver käes, Rootsi pages. Siit ka näituse pealkiri „Pikk-pikk teekond“. Iga kohvri sisu, mille koostajaks on kunstnik Kaie Kal, tutvustas meie koolis päris mitmele klassile Tõrva Lasteraamatukogust Silva Schütz. Lapsed said erinevaid esemeid katsuda või lausa selga proovida, mõistatada ja postkaardigi kujundada. Tegu on ainulaadse näitusega, millest oli au osa saada.

Suur tänu, tädi Silva, et rändnäituse meile kooli tõid!

11:09 05. oktoober 2020
Autor: Marelle Kansonen, eesti keele ja kirjanduse õpetaja