Tõrva Gümnaasiumi 103. sünnipäev

Tõrva Gümnaasium sai 15. novembril 103-aastaseks. Tänuvu tähistati kooli sünnipäeva 13. novembril ning aktus peeti sellel aastal noorematel ja vanematel kooliõpilastel eraldi. Aktuse alguses asetasid abituriendid pärjad kooli juures olevate mälestussammaste juurde, et mälestada vabadussõjas langenuid, ning Madis Reisenbukki, kunagist koolidirektorit, kes koolihoone jaoks looduslikult väga sobiva ja kauni koha leidis.

Nagu traditsiooniks on saanud, kutsuti ka sellel aastal kooli üllatusesinejad. Muusikute fond PLMF ja Tõrva Gümnaasium tõid meieni kontserdi “Mõeldes Georg Otsale”. Laval esinesid sopran Maria Listra, bariton Aare Saal ning neid saatis klaveril Piia Paemurru. Kuulda sai nii eesti- kui ka võõrkeelseid ooperi- ja operetipalasid. Repertuaari kuulusid õpilastele juba tuttavad lood kui ka avastamisrõõmu pakkuvad uhked palad. Kontsert oli meeliülendav, see oleks võinud veel kauemgi kesta kui ühe õppetunni aja. Üksikutel õnnestus esinejatega ka pilti teha.

Aktus lõppenud, sai iga klass pidupäeva puhul kringli, mida ühiselt koduklassidesse maiustama mindi.

08:32 17. november 2020
Autor: Marlén Kansonen, 10. a klass