Vanemuise teatri koolipäev

Tõrva Gümnaasiumi 7.a ja 9.b klass käisid Vanemuise teatri koolipäeval. Koolipäev sisaldas kolme ainetundi ja väikest ekskursiooni teatrimajas.

Alustasime kehalise kasvatuse tunniga. Selles tunnis õppisime tundma klassikalise balleti põhipositsioone, saime teadmisi balletiajaloost ja tänapäevast.

Järgmisena oli kirjanduse tund. Seal kuulsime  huvitavaid fakte teatriajaloost. Rääkisime ajast ja inimestest, neist, kes on teatri sünnile kaasa aidanud, seda loonud ja kujundanud.

Viimaseks tunniks oli füüsika, mille teemaks oli optika: valguskiir, valguse murdumine, värvusspektrid ja muu vaadelduna läbi teatritöö prisma. Füüsikatunni lõpus toimus lavatehnika demonstratsioon oma täies ilus.  Saatelooks oli “Väravamäng” ansamblilt Etnosfäär. Päev oli väga lõbus ja huvitav. Nägime teatrit teisest küljest, seda tavaline külastaja ei näe.

Liise Marie Mikk

12:59 22. oktoober 2021