Õpilasleiutajate konkursil jagus Tõrva Gümnaasiumi õpilastele rohkesti auhindu

7. detsembril autasustati Tallinnas PROTO avastustehases õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid ning anti üle koostööpartnerite eripreemiad.

Konkursil osales 658 noort leiutajat 560 ideega. Osalejaid oli üle Eesti kokku 13 maakonnast ning 76 koolist, lasteaiast ja huvikoolist.

II kooliastme esimese preemiaga auhinnati Ragnar Leeduksit 6.a klassist töö „Mahlasäilituse komplekt“ eest.

Teise kooliastme III preemia sai Edward Lass 5.a klassist töö „Lukuga tõukerattahoidja“ eest.

Kolmanda kooliastme III preemia pälvis Elis Ütsik 7.b klassist töö „Eesti veekogude äpp (EVÄ)“ eest.

Juhendajapreemia pälvis Jaan Tasa 2. vanuserühmas I preemia pälvinud Ragnar Leeduksi töö „Mahlasäilituse abikomplekt“ juhendamise eest.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi auhinna pälvis Ragnar Leeduks töö „Mahlasäilituse komplekt“ eest.

Transpordiameti auhinna pälvisid Kevin Reinberg 9.a klassist töö „MINA-FOOR-SULLE“ ja Edward Lass 5.a klassist töö „Lukuga tõukerattahoidja“ eest.

Tallinna tehnikaülikooli Mektory tehnoloogiakooli auhinna sai Elis Ütsik töö „Eesti veekogude äpp“ eest.

Auhinnatseremoonia on järelvaadatav noorte teadusportaalis www.miks.ee.

Fotode autor Jaan Tasa

11:31 08. detsember 2021