3. klasside ekskursioon Võrumaale

Sombusel hommikul kogunesid 3. klasside õpilased, et sõita ekskursioonile Võrumaale. Esimene peatus oli Urvastes asuva Tamme – Lauri tamme juures. Tamme suurus ja vanus pani kõiki imestama. Põnev oli mõõta nii suure puu ümbermõõtu. Seal sai maha peetud ka lustakas köievedu.

Edasi kulges tee Lasva veetorni. Põnev oli teada veetorni ajalugu ning kuulda helisid astudes torni viival klavertrepil mustadele klahvidele. Samas oli võimalus panna ennast proovile lindude tundmises. Paljud ostsid sealt kaasa meelepäraseid suveniire.

Kannatamatult oodati jõudmist Sarve tallu, kus elab üle 100 looma-linnu. Tavaliste koduloomade kõrval elavad seal ka mõned eksootilisemad koduloomad, keda Eestis kohtab harva. Saime seal huvitava jalutuskäigu ajal loomi toita ja paitada ning kuulsime loomade kohta palju põnevat. Hästi läksid kaubaks jaanalinnusuled ja hanemunad, mida koju kaasa osteti.

Oli  õpetlik ja elamusterohke päev.

09:38 07. juuni 2022