4. klassid külastasid Tõrva päästekomandot

Inspiratsioonipäeva raames oli 8. juunil 4. klassidel võimalus külastada Tõrva päästekomandot.

Meid võtsid vastu väga sõbralikud päästjad, kes tegid õpilastele põhjaliku päästeautode, ATV ja päästepaadi tutvustuse, näitasid meile oma töö- ja puhkeruume ning rääkisid sellest, millised on nende tööpäevad.

Võiks ju arvata, et päästjad ootavad vaid väljakutseid, et kedagi kiiresti päästma tõtata, kuid tegelikkuses on üks töö osa ka jõu- ja vastupidavustrenni teha või hoopis sündmuskohalt naasnuna autot ning oma tööriideid pesta. Tehakse ka kodukülastusi, mille käigus kontrollitakse suitsuanduri olemasolu ja selle töökorda.

Õpilased said küsimusi esitada, millele anti põhjalikud vastused. Näiteks küsiti, mida tehakse siis, kui kahes erinevas kohas juhtub korraga midagi, kuhu vajatakse päästjaid. Või taheti teada, mis saab siis, kui komando köögis podiseb pliidil pudrupott, kui järsku kõlab kutsung.

Aitäh päästjatele nende tänuväärse töö eest!

4. klasside õpilased ja klassijuhatajad

20:26 09. juuni 2022