Õppekäik Riigikogusse

7. detsembril käisid Tõrva Gümnaasiumi 8.a, 9.a ja mõned õpilased 9.b klassist Liina Kersna kutsel Tallinnas Riigikogus.

Kolmapäeval olid ilmaolud kogu Eestis väga keerulised, aga õnneks see õppekäiku ei seganud. Riigikogus ootas meid ees giid, kes alguses tutvustas Valget saali ja seejärel liikusime edasi ruumi, kus toimuvad Riigikogu istungid. Saime teada palju huvitavat maja ajaloost ja Riigikogu tööst. Peale seda käisime Pika Hermanni tornis, kust avanes kaunis vaade Tallinnale. Lõpetuseks kuulasime Riigikogu kolmapäevast infotundi ja kohtusime Liina Kersnaga.

Peale Riigikogust lahkumist külastasime Eesti Panga muuseumi, kus igaüks sai tutvuda Eesti Panga ajaloo ja erinevatel aegadel Eestis käibel olnud rahatähtedega. Reisi lõpetasime Ülemiste keskuses.

Täname Liina Kersnat selle põneva kogemuse eest!

15:04 14. detsember 2022
Autor: Marilin Hindre, 9.a klass