5.b klass tähistas vastlapäeva

linad liulaskijale,
takud taganttõukajale,
tutrad toasistujale!

Vastlapäev on liikuv püha, seda tähistatakse noorkuu esimesel teisipäeval vahemikus 3. veebruarist 9. märtsini. Sellel aastal sattus vastlapäev 21. veebruari peale.

Vastlapäeva alustamiseks suundusime kelgumäele, kus õpetaja palus kõigil kelgud ritta panna ja rääkis, mis meid ees ootab. Alustasime mänguga „Lumekull“, mis on vana traditsiooniline vastlapäeva mäng. Õpetaja rääkis meile õues ja luges hiljem klassis vastlapäevaga seotud kommetest. Peale suurt jooksumöllu hakkasime kelgutama. Igaüks püüdis kõige pikema liu lasta. Väga pika liu lasksid Tormi, Berit, Margit ja meie klassijuhataja Marelle.

Veel proovis igaüks lumevaibale jalgadega lumepildi tallata. Need pildid olid väga ilusad ja mõni õpilane nägi hea tulemuse saamiseks päris palju vaeva. Tehti politseiauto, kuusepuu, lumeingel ja palju muud.

Meie klassil oli vägev vastlahommik!

08:31 22. veebruar 2023
Autor: 5.b klassi õpilane Kert Kasepuu