Derby autode võistlus

Käesoleva õppeaasta talvekuudel ehitasid kuuenda kuni üheksanda klassi poisid koos tehnoloogiaõpetaja Jaan Tasaga niinimetatud Derby autosid.

Derby auto on kaldteel raskusjõul liikuv auto, mis peab mahtuma kindlate parameetrite sisse. Näiteks peab auto kere olema ehitatud puidust ja kaaluma 142 grammi, tingimusi on veel ja nendega on võimalik kõigil soovijatel tutvuda Derby auto kodulehel.

Tallinnas Nautica keskuses toimus 21. veebruaril Derby autode võistlus, igast koolist võis osaleda kaheksa autot. Üle vabariigi osales võistlusel kokku 95 autot, Tõrva Gümnaasiumist osales võistlusel maksimaalselt lubatud kaheksa autot.

Osalejad olid jagatud kahte kooliastmesse: II ja III kooliaste. Kolmandas kooliastmes sai esimese koha 8.b klassi õpilane Kris-Martin Väli ning kolmanda koha 7.a klassi õpilane Mathias Hindre. Teises kooliastmes sai teise koha 6.a klassi õpilane Daniel Jääger.

Tublid olid kõik õpilased, ka need, kes seekord preemiat ei saanud või võistlusel ei osalenud!

16:31 23. veebruar 2023