Hea läbisaamine on õpitav!

7.b klassi õpilastele avanes võimalus osaleda 10. ja 11. oktoobri sügispäevadel programmis „Hooliv klass“, mille käigus toimus õppelaager Taevaskoja Puhkekeskuses. Hooliva klassi programmi läbisid koos lastega esimene õpetaja Liia ja klassijuhataja Hiie.

Programmi "Hooliv klass" eesmärk on luua klassist meeskond, kus teisest inimesest hoolitakse ja erinevusi väärtustatakse.

Õpilased pandi sellistesse olukordadesse, millesse nad tavaliselt ise ei kipuks. Etteantud ülesannete õnnestumiseks, pidid kõik osalejad üksteisega arvestama. Oluline oli kuulata kaasalasi ja teha koostööd.
Esimesel päeval ilmaga tõesti vedas. Õueülesannetes pidid õpilased ületama „soise ala“ plaatide abil, juhtima kinniseotud silmadega paarilise läbi metsa Taevaskotta (ligi üks km) ning hoidma klassi koos tugeva „ketina“. Ülesanded vaheldusid erinevate rühmatöödega, mille käigus pidid õpilased mõtlema, mida nende jaoks tähendab hoolivus. Õhtu lõppes banaanide grillimise ja tee joomisega õues.
Teisel päeval näitasid õpilased oma koostöö oskusi ja nutikust erinevates mängudes. „Võimatu missiooni“ katses valmisid viktoriin, luuletus, ajalehe kavand ja mõistekaart.

Hoolivus on sõna, mis tundub nii enesestmõistetav ja märgib, et oleme avatud, sõbralikud, usaldusväärsed, märkavad, aitavad. Hoolivus algab väikestest asjadest. Eesmärk on käituda nii, et iga kaaslane tunneks end hästi ja hoitult.

Meile meeldib hoolida

Meile meeldib hoolida,