Loovad ja ettevõtlikud noored

Laupäeval osalesid meie kooli õpilased aasta suurimal ja tähtsamal ning samas ka aegade suurimal Eesti Õpilasfirmade® Laadal Tallinnas. Kokku osales laadal üle 300 mini- ja õpilasfirma. Käesoleval õppeaastal tegutseb koolis kolm minifirmat ja üks õpilasfirma.

Õpilasfirma AMP, mis toodab klaastaarast valmistatud laualampe võitis parima müügistrateegia auhinna. Õpilasfirmasse kuuluvad meie kooli õpilased Mattias Aus, Marion Vister, Riivo Pippar ning Valgamaa Kutseõppekeskuse õpilane Are Saarma.

Minifirma MÄNGUTARU, mille liikmed on Mirtel Niinemets, Eneli Vahtre ja Elis Ütsik võitis tiitli säravaim minifirma. Tüdrukud tegelevad kahepoolse lauamängu tootmisega, mida on mugav kaasa võtta, sest see käib kotikeseks kokku. Nii nagu õpilasfirma puhul on ka neil rõhk taaskasutusel, lauamängud valmivad riidejääkidest. Minigifrma osales ka laadal toimunud innovatsioonivõistlusel, kus ei saavutatud küll auhinnalist kohta, kuid kohtunikelt tuli tagasisidena vaid kiidusõnu nii esitluse kui toote kohta.

Minifirma S.A.M.E. on oma algset tootevalikut, milleks on isekujundatud T-särgid täiendanud erinevate võtmehoidjatega. Minifirmasse kuuluvad Alice Lasting, Emma Engelbrecht, Siim Särev.

Minifirma Lupik toodab luupereid, need on abivahendid, et näha pisikest teksti. Toode on jojo kinnitusega, seda on mugav kinntada jope või koti külge. Samas saab selle edukalt pista ka kaarditaskusse, sest see on pangakaardi suurune. Minifirmas tegutsevad Uku Soro ning ning Valga Põhikooli õpilased Henry Abolin ja Mihkel Lepik. Kuna seekord ei saanud teised firmaliikmed kaasa tulla võttis Uku appi sõbra ja klassikaaslase Edward Lassi.

Kõik firmad olid väga tublid ja müüsid oma tooteid rõõmuga. Õpilasi juhendab huvijuht, Triini Surri.

09:22 12. veebruar 2024