Tõrva Gümnaasium rahvastepallis võidukas

09:57 05. detsember 2022

Tõrva Gümnaasiumi õpilased esinesid tublilt Valgamaa koolide 1-3. klasside meistrivõistlustel rahvastepallis, mis toimusid 02. detsembril 2022.a. Valga Spordihallis.

Tõrva Gümnaasium võitis nii tüdrukute kui ka poiste võistluse.

Tüdrukute võistkonna koosseis: Dorel Daum, Lisandra Jürgenstein, Kelly Jürise, Berit Kalda, Emili Kasepuu, Rihanna Ruusmann, Heidi Umbleja, Stella Grossberg.

Poiste võistkonna koosseis: Kevin Kevend, Eston Markko Peri, Christofer Lehtsalu, Mait Kägu, Carl Tiit, Kimmo Siinmaa, Remy Liigand, Robert Kalda.

Õnnitleme võistlejaid ja täname kehalise kasvatuse õpetajaid Marian Hanveret ja Urmas Uhtjärve  võistkondade ettevalmistamise eest.

Turniiritabel

Detsembrikuu on käes!

16:26 01. detsember 2022

Tartu Ülikooli Chemicumi uurimislabori külastus

14:58 01. detsember 2022

29. novembril käisid 20 Tõrva Gümnaasiumi õpilast kaheksandatest ja üheksandatest klassidest Tartu Ülikooli Chemicumi uurimislaboris.

Õpilaste ülesandeks oli kolme tunni jooksul kindla juhendi järgi uurida talunik Jüri reostunud tiigivett. Töö käigus uurisime, kas talunik Jüri tiigivees leidub väetise jääke, kust sattus tiigivette õli ning tiigi põhjas olevat prügi. Peale tiigivee uurimist saime lahendada keskkonnaviktoriini.

Õpilased ootavad põnevusega uut uurimislaborit.

Meie parimad informaatikaviktoriinis Kobras

15:12 29. november 2022

Kobras on üldhariduskoolide õpilastele mõeldud informaatikaviktoriin, mille teemaderingi mahuvad küsimused arvutite riist- ja tarkvarast, turvalisusest, arvutieetikast, arvutus- ja sidetehnika ajaloost, arvutitega seotud matemaatikast, loogikast ning informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest üldisemalt.

Tõrva Gümnaasiumi võistkonnad esinesid tublilt

10:35 29. november 2022

24. novembril toimus Eesti Maaülikooli spordihoones  Eesti Koolispordi Liidu Lõuna- Eesti regiooni piirkondlik finaal rahvastepallis Fazer Eesti As auhindadele. Võistlesid 4-5. klasside tüdrukud ja poisid. Maakonnas saavutatud esimene ja teine koht tagasid neile võistlustele pääsu ka meie kooli tüdrukute ja poiste võistkonnale.

Finaalis osalesid lisaks Valgamaa kahele paremale võistkonnale ka Võrumaa, Põlvamaa, Tartumaa ja Tartu linna kaks paremat võistkonda.

Tõrva Gümnaasiumi tüdrukud jõudsid alagrupist finaali ja saavutasid tubli neljanda koha.

Võistkonna koosseis:  Kristelle Mägi, Kerle Lukin, Luisa Purgats, Triine Tamm, Ketlin Tiit, Madli Marie Vaiksoo, Doris Daum, Kete Lisanna Väli.

Veelgi tublimalt esines poiste võistkond. Püsiti lõpuni ka esikoha konkurentsis ja saavutati väga tubli kolmas koht. Võistkonna koosseis: Genert Mai, Ramses jaani, Kenor Kirsipuu, Romet Järvi, Tormi Tõnisson, Caspar Ostrat, Markus Raudlam, Rasmus Vahtre.

Kiitus tublidele võistlejatele ja nende õpetajatele Marian Hanverele ja Urmas Uhtjärvele.

23.11.2022 11:27

Üldkoosolek