KOOLIPÄEV TEATRIS

Alati ei pea õppetööga tegelema koolimaja seinte vahel, vahelduseks on põnev nii-öelda kodust ära käia, et oleks hea tunne värskete teadmistega jälle tagasi tulla. 17. oktoobril oli 6. klasside (mõni ka 5. ja 7. klassist) õpilastel võimalus käia Vanemuise teatri koolitundides. Kavas oli kolm ainetundi: kirjandus, ballett ja füüsika. Esimeses räägiti meile Vanemuise sünni- ja ajaloost ning tähtsamatest inimestest, kes selle teatriga seotud on olnud. Tunnis pandi õpilaste teadmisi proovile ning hea hinde asemel jagati hoopis šokolaade.

Balletitunnis saime teada, et balleti sünnimaa on Itaalia. Väga kiiresti levis see kunst ka Prantsusmaale. Meie õpetajakski oli prantslane, kes on oma elu Vanemuise teatri baleriinide õpetamisega sidunud. Õpetaja juhendas meid inglise keeles, seega saime oma teadmisi inglise keeleski proovile panna. Tunnis harjutasime jalgade ja käte esmast hoidu, proovisime pliéd teha ja keerlesime üle lava. Kõik said seda keerulist tantsukunsti oma lihastega tunda.

Füüsikatund toimus teatrisaalis, kus näitleja Kaarel Pogga rääkis meile valgusest, selle peegeldumisest ja neeldumisest ning näitlikustas oma juttu. Näitleja tõi välja ka teatris kasutatava valgustehnika võimalusi.

Veel õnnestus meil giidiga käia paljudes erinevates ruumides, kuhu teatrikülastaja ei satu – lava alt kuni kostüümilaoni välja.

Oli ütlemata hariv päev!

Õpetaja Marelle Kansonen

13:51 19. oktoober 2023

Aadress

Kontakt

     Puiestee 1, 68606      tel 54300636
     Tõrva linn      e-post kool@torva.edu.ee
Greaton CMS