GLOBE loodushariduslik reis Karula Rahvusparki

14:36 18. september 2023

Tõrva Gümnaasiumi GLOBE eestlaste (5.a klass) ja ukrainlaste
(alates 5. klassist) loodusretk toimus Karula Rahvusparki
15. septembril. Ukraina õpilastega oli kaasas õpetaja Людмила Вікуліна. Retke juhtis Tõrva Gümnaasiumi GLOBE kordinaator Merje Saarniit.

Kohale jõudes rahvusparki tegime kohe koos atmosfäärivaatlused. Määrasime tuule suuna ja kiiruse, pildistasime pilvi ja vaatlesime taeva selgust, lõpuks mõõtsime temperatuuri ja saatsime andmed raportis GLOBE OBSERVER´i kaudu teele.

Tutvustades ja lõimides mängisime Eesti rahvuslikke mänge: uka - uka, harkkull. Jõudsime selle lühikese ajaga veel teha lõket ja külastada Karula Rahvuspargikeskust, et tutvustada ukrainlastele Eesti kultuuri koos loodushoiuga.

Kõik osalejad jäid GLOBE õppekäiguga väga rahule ja tekkisid uued plaanid tegutsemiseks.

Täname GLOBE Eestit, USA saatkonda, kelle toel sai selline üritus tehtud!

GLOBE Eesti Liikuma Kutsuv Kool U.S. Embassy Tallinn, Estonia NASA - National Aeronautics and Space Administration The GLOBE Program #GLOBEõppekäik #observer

Auhinnasõit Võrumaale

10:48 14. september 2023

Missuguste puudega koos võivad kasvada kivipuravikud?

Millisel fotol on kujutatud aasta linnu saba?

Nendele ja mitmetele teistele küsimustele tuli leida vastused interneti ja ema-isa abiga. Koos vaatasime vastused üle ning saatsime RMK Metsaviktoriini võistlusele. Kevadel rõõmustasime teate üle, et saame auhinnahinnaprogrammi ja bussikompensatsiooni 200 euro ulatuses ühte RMK külastuskeskusesse.

Meie auhinnasõit viis Hinni kanjonisse ning Rõuge Ööbikuorgu. Saime teada, et Rõuge ürgorus on lähestikku 7 järve, millest Rõuge Suurjärv on Eesti sügavaim. Matk lõppes 30-meetrise Pesapuu otsa ronimisega ning sealt nautisime vaadet üle ilusa Ööbikuoru. Tagasiteel põikasime Urvastesse, kus mõõtsime meie puude kuninga - Tamme-Lauri tamme ümbermõõdu. 

Päev oli pikk, väsitav, aga väga tore.
 

Aitäh koolile, kes toetas meie sõitu puuduva rahasummaga

Aitäh Elisabethi ja Emma emale, kes meiega sõidu kaasa tegid.

Aitäh kokatädidele kaasa pandud tervisliku burgeri eest.

Õppepäev „Toidu eluring“

14:18 11. september 2023

8. septembril käisid 6. klassid Ülenurmel Eesti Põllumajandusmuuseumis õppepäeval. Töö toimus kahes etapis, millest üks oli teoreetiline ning teine praktiline. Üks juhendajatest andis ülevaate sellest, kust toit tuleb ja kuidas seda mõistlikult tarbida, et ei tekiks toidu raiskamist - anti ülevaade toidu eluringist. Räägiti ka sellest, et pakendid pole pahad ega saasta loodust, kui inimene neid õigesti sorteerib ja käitleb. 

Rühmatööna valmis mitme päeva menüü, teises töölauas püüti aga panna kõige väiksema CO₂ sisaldusega toidukord kokku, järgmistes sorteeriti prügi, veel otsiti erineva märgistusega pakendeid ning viimases töölauas pandi kirja, kuidas saame igapäevaselt toitu säästa. 

Teine juhendaja ootas õpilasi toitu valmistama kõige lihtsamatest ja käepärasematest toiduainetest. Mõnikord jääb eelmise päeva õhtusöögist midagi üle või hakkab mõne produkti säilivus ümber saama, aga see ei tähenda ilmtingimata seda, et midagi tuleks ära visata. Viimasel juhul oleks tegu toidu raiskamisega. Kõike tuleb kasutada targalt ja säästvalt. Nii valmistasidki rühmadesse jagatud lapsed rukkileiva pannkooke, kartulikotlette, pastarooga ja kartulisnäkke – kõik oli hõrk ja ühtlasi ka kiirelt ning lihtsalt valmiv. 

Õppepäeva lõpus pakuti sooja sööki, jäi ka aega muuseumi territooriumil liikuda ja sealsete väljapanekutega tutvuda. 

Meil oli ütlemata põnev ja õpetlik päev.

Eelkool alustab 18. septembril!

11:24 10. september 2023

Ootame avaldusi kool@torva.edu.ee

Avalduse blankett kättesaadav SIIN.

16.08.2023 13:32

Kantselei suletud

15.08.2023 08:11

Raamatukogu annab teada

26.06.2023 10:02

Kooli kantselei avatud

05.06.2023 14:31

Spordipäev 2.0


Uudiste arhiiv

Aadress

Kontakt

     Puiestee 1, 68606      tel 54300636
     Tõrva linn      e-post kool@torva.edu.ee
Greaton CMS