Tunnustame

Vilistlaste abiga osteti koolile uued elektripliidid

13:11 28. august 2019

Tõrva Gümnaasiumi 97. lennu kevadisel lõpuaktusel kinkisid kooli kuld- ja hõbelend koolile 1260.- eurot.

Romet Kivi võitis TV-10 mitmevõistluses  3. koha

08:48 19. juuni 2019

15-16. juunil Tartus Tamme staadionil toimunud TV-10 Olümpiastarti finaalis võisteldi mitmevõistluses. Medaleid asus püüdma 35 vanema vanuserühma võistlejat. Teise võistluspäeva lõpuks oli Romet Kivi kogunud uueks isiklikuks rekordiks 7822 punkti, mis andis kolmanda koha.

Tõrva Gümnaasiumi Aasta Õpilane 2019 on Katariina Mehide

08:35 19. juuni 2019

Katariina Mehide on laia silmaringiga aktiivne  noor, kes oskab motiveerida kaaslasi. Alati on ta rõõmsameelne ning sõbralik.

Katariina Mehide õpib väga hästi. Ta on esindanud sellel õppeaastal nagu ka eelnevatel aastatel Tõrva Gümnaasiumit mitmetel maakondlikel aineolümpiaadidel, saavutades väga häid tulemusi: I koht bioloogia-, II koht keemia- ja geograafiaolümpiaadil, IV koht matemaatika- ning III koht saksa keele  olümpiaadil. Õpingute kõrvalt Tõrva Gümnaasiumis õppis Katariina 2018/2019  TÜ Teaduskooli bioloogia- ja keemia kursusel. Samuti osales Katariina Mehide TÜ Chemicumi uurimislabori töös, TÜ füüsika õpikodades ning Biomedicumi praktikumis.

Tõrva Gümnaasiumi Aasta Tugiõpilane on Isabell-Mary Luik

15:30 10. juuni 2019

Aasta Tugiõpilase eesmärk on tunnustada õpilast, kes on käesoleval õppeaastal olnud märkimisväärselt toeks oma koolikaaslasele ning kelle toetus väärib esiletõstmist ja jagamist. Sihtrühmaks on 1.- 12.klassi õpilased ning nominente võisid esitada kõik märkajad, kes õpivad või töötavad Tõrva Gümnaasiumis.

TÕRVA GÜMNAASIUMI ÕPILASED LOODUSAINETE VABARIIKLIKEL OLÜMPIAADIDEL

15:42 31. mai 2019

Õppeaasta lõpul saab teha ülevaate kevadel aset leidnud vabariiklikest olümpiaadidest.

9.-10.märtsil toimus Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudis bioloogiaolümpiaadi gümnaasiumiastme vabariiklik voor. Osales 55 õpilast, meie koolist Gaida Kertu Roos. Olümpiaad koosnes kahest teooriavoorust, kus tuli vastata küsimustele alates raku ehitusest kuni geenitehnoloogiani. Teooriavoorule järgnesid praktilised tööd molekulaarbioloogias ja histoloogias. Üks praktiline ülesanne oli sea südame lahkamine ja selle osade tundmine, siin sai Gaida Kertu väga head tulemused ning diplomi. Üldarvestuses 36. koht, kuid 10.klassi arvestuses 9.koht. Tuleb silmas pidada, et koolis ei õpita 10.klassis üldse bioloogiat, nii et Gaida Kertu on väga tubli iseseisev õppija ja uurija.