Kool meedias

Valgamaa parimad nuputajad

11:32 23. veebruar 2017

16. veebruaril toimus Otepää gümnaasiumis NUPUTA piirkonnavoor. Voorust võttis osa 65 õpilast kuuest maakonna koolist.

NUPUTA on võistkondlik matemaatikaülesannete lahendamise võistlus, mis toimub kahes vanuserühmas. Matemaatikaalaseid teadmisi panid proovile 5.-6. klasside neljaliikmelised võistkonnad ja 7. klasside kolmeliikmelised võistkonnad. Võistlust korraldab Eesti Matemaatika Selts koostöös TÜ teaduskooliga.

Tõrva gümnaasiumis avati maakonna esimene siseterviserada

14:11 21. veebruar 2017

20. veebruari hommikul avati ametlikult Tõrva gümnaasiumi algaklasside majaosas läbi kahe korruse kulgev siseterviserada, mida lapsed kohe ka läbima asusid.

Isamaaliste luuletuste lugemise konkurss

12:57 21. veebruar 2017

Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud isamaaliste luuletuste lugemise konkursil osales 10 viienda kuni kaheksanda klassi õpilast üle maakonna. Võidu noppis Tsirguliina keskkooli neiu Mariis Fuchs.

Tervitussõnad neljapäeval Valga keskraamatukogusse kogunenud rahvale ütles raamatukogu lastekirjanduse osakonna juhataja Ulvi Lind, kes soovis kõigile etlejatele okast kurku.

Võistlejad esitasid eesti luuletajate loomingust kaks luuletust, millest üks isamaaline ja teine loodusteemaline. Žürii, mille koosseisus olid keskraamatukogu lastekirjanduse osakonna konsultant Silvar Lelle, Valga kaugõppegümnaasiumi direktor ja emakeeleõpetaja Helle Ritso ning raamatukogu bibliograaf-konsultant Merje Mändmets, hindas etlejate ilmekust, näitlejameisterlikkust ja omapära.

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus osales 85 õpilast

10:26 10. veebruar 2017

Teisipäeval 7. veebruaril toimus Valga põhikoolis matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor, millest võttis osa 85 õpilast 12 maakonna koolist.

Bioloogiaolümpiaadi piirkonnavooru parimad

10:20 10. veebruar 2017

Laupäeval, 4. veebruaril toimus Valga põhikoolis bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor, millest võttis osa 79 õpilast 11 maakonna koolist.

Gümnaasiumi vanuseastmes võisteldi ühes (10.-12. klass, maksimum punktide arv 50) ning põhikooli vanuseastmes kahes vanuserühmas (6.-7. ja 8.-9 klass, maksimum punktide arv 152).