TV10 OS võistlussari jätkus Tallinnas

11:21 30. jaanuar 2023

Laupäeval jätkus 52. hooaja TV10 OS võistlussari Tallinnas. Esimesel etapil südikalt võistelnud ja kümnenda koha saavutanud Tõrva Gümnaasiumi võistkond parandas oma kohta koolide arvestuses . Kahe etapi järel on meie võistkond 36 kooli arvestuses 8.kohal. Kõige parema tulemuse saavutas poiste noorema vanuseklassi teivashüppes Keijo Kalja. Uus isiklik rekord 2.20 andis väga kõrge neljanda koha.

Hea tulemuse saavutanud võistkonda kuulusid: Dorel Daum, Doris Daum, Keili Kirt, Keijo Kalja, Ramses Jaani, Mirell Suur, Melissa Anderson, Helanna Leeduks, Kert-Herbert Rohtla, Tormi Kruuse ja Eerik Laanmäe.

Selgusid Valgamaa kõrgete tunnustuste saajad

10:23 30. jaanuar 2023

27. jaanuaril toimus Mulgi Elamuskeskuses tänuõhtu „ Valgamaa tänab 2022.“

Tunnustusi jagus hulgaliselt ka Tõrva Gümnaasiumi õpilastele:

aasta naissportlane U14 vanuseklassis- Kris Riin Veri

aasta meessportlane U14 vanuseklassis- Matthias Kalja

aasta naissportlane U18 vanuseklassis- Bianka Uhtjärv

aasta meessportlane U18 vanuseklassis- Romet Kivi

Aasta spordipereks tunnistati perekond Uhtjärv (Raina, Urmas, Bianka, Liisa).

Õnnitleme laureaate!

Kaks pikka pingelist võistluspäeva

09:54 19. jaanuar 2023

Nädalavahetusel toimusid Tallinnas Eesti noorte meistrivõistlused mitmevõistluses. Võistlustules olid kaks spordiklubi Viraaž  sportlast. Käesolevast aastast noormeeste U20 vanuseklassis võistlev Romet Kivi püstitas seitsmevõistluses isiklikurekordi 4539 punkti, mis andis kaheteistkümne võistleja hulgas viienda koha. Romet saavutas kaks alavõitu, olles parim 60m jooksus ajaga 7,11 sekundit ja 1000m jooksus ajaga 2.44,76. Mõlemad ajad on uued isiklikud rekordid. Uued isiklikud rekordid sündisid veel kahel alal. 60m tõkkejooksus 8,78 sekundit ja kuulitõukes 10.02 meetrit. Tubli võistluse tegi ka teine meie sportlane. Audentese Spordigümnaasiumis õppiv Isabell-Mary Luik saavutas neidude U20 vanuseklassi viievõistluses viieteistkümne osaleja hulgas isikliku rekordiga 3208 punkti kuuenda koha.

Mälestame

10:14 02. jaanuar 2023

Kersti Sults

Tuul puude ladvus tasa kiigub,
               me vaikselt leinas langetame pea…

Teatame kurbusega, et on lahkunud
             meie kauaaegne töötaja Kersti Sults.

Sügav kaastunne lähedastele.

8.a ja 8.b inglise keele õpilaste kokandusprojekt

10:42 21. detsember 2022

19. detsembril toimus meie 8. a ja b klassi inglise keelegrupi õpilaste ja aineõpetaja ettevõtmisel ühe vahva toiduteemalise miniprojekti lõpetamine kodundusklassis.

Me kokkasime, tutvusime põgusalt lauakommetega ning mekkisime omavalmistatud toite.

Menüü sai kokku pandud eelnevates inglise keele tundides, kus igaüks pidi esmalt koostama ühe retsepti, seejärel tutvustama seda retsepti oma väikeses grupis, kus valiti ühiselt välja üks toit, mida grupp koos valmistama hakkab. Meie menüüsse said valitud lõhepasta, kanapasta, Caesari salat, pitsad tortilla põhjadel ja õpetajalt kihiline ahjukook soolakaramelli glasuuriga.

Kokkamisele eelnesid veel ettevalmistavad etapid täpse menüü koostamises, kalkulatsiooni tegemises ja grupiliikmete vahel ülesannete jagamises.

Kõik sujus üsna hästi, kokkamine õnnestus suurepäraselt. Olime rõõmsad, et tulime kenasti toime! Lisaks saime ka kõhud täis ja oli igati positiivne kogemus ning tunniteemad said kokku võetud hoopis põnevamal moel!

Täname kõiki aineõpetajaid, kes võimaldasid meil antud projekti läbi viia!

Aitäh, õpetaja Talvi Must, et jagasid meiega lauakatmise pildimaterjali!

14.12.2022 15:04

Õppekäik Riigikogusse