Rohetehnoloogia teadlikkuse suurendamine

13:21 31. märts 2023

Rohetehnoloogia teadlikkuse suurendamise projekti raames on Tõrva Gümnaasiumi põhikooli õpilased saanud viimastel kuudel osa tulevikku vaatavatest töötubadest ja aruteludest. Projekti mõte on suurendada õpilaste teadlikkust rohetehnoloogiatest ja igapäevastest jätkusuutlikest valikutest.

Väljasõidul Energia avastuskeskusesse tutvusid 5.- 9. klassi õpilased energia tootmisvõimalustega läbi aegade ja ka tänapäeval. Noored jõudsid järeldusele, et Eestis on kõige paremad energia tootmise viisid eelkõige maatuulepargid ja seejärel päikesepaneelid. Tutvuti nii eramajapidamist varustavate päikesepaneelide süsteemiga kui ka väikeettevõtja päikesepargi tootlikkusega.

Teoreetilised põhiteadmised käes, said õpilased ka ise päikesepatareide ning hüdro- ja tuulegeneraatorite ehitamisele käed külge panna. Selgus, et minipäikesepaneeliga saabki oma mobiiltelefoni laetud. Küsimusele "kui palju teavad lapsed ise rohetehnoloogiatest?" vastuse leidmiseks viidi õpilaste hulgas läbi selle teemaline ajurünnak. Noored näitasid välja nii ulatuslikku huvi roheteemade vastu kui ka toorest kriitikat rutakate muudatuste suhtes. Järgnesid tulised arutelud. Ilmselt need jätkuvad edaspidigi.

Projekti elluviijad Tõrva Gümnaasiumis on õpilased Marilin Hindre, Aveli Heletuli, Mirko Mihkelsoo, Jan-Mattias Sibul ning õpetajad: Marge Kaiv, Liia Ortus, Jaan Tasa.

XXXV Juhan ja Jakob Liivi etluskonkurss

09:07 31. märts 2023

30. märtsil toimus traditsiooniline, sedapuhku XXXV Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingule pühendatud etlusvõistlus Valga Keskraamatukogus.

Võistlejad esitasid ühe luuletuse ja ühe proosapala, millest üks tuli valida vendade Liivide loomingust ning teine Juhan Liivi luuleauhinna saanud autorilt.

Meie kooli 8.b klassi õpilane Mirtel Niinemets pälvis žürii eriauhinna oma J.Liivi ,,Ta lendab mesipuu poole" ja H.Runneli ,,Taadi jutt" ilmeka esituse eest.

3.a ja 3.b klass käisid Tartus Vanemuise teatris ja spordimuuseumis

20:05 30. märts 2023

28. märtsil käisime klassiga Tartu Spordimuuseumis ja Vanemuise teatris.

Spordimuuseumis oli meil töötuba, kus tegime ise ühe mängu ja mängisime liikumismänge. Peale töötuba saime muuseumis ringi vaadata. Muuseumipoest võisime midagi mälestuseks osta.

Pärast muuseumit läksime teatrisse. Teatri pealkiri oli „Peeter ja hunt“ See oli teistsugune teater - muuusikal ja näitlejad olid varjud. Näitlejad ise ei rääkinud vaid jutustaja jutustas lugu.

Ekskursioon oli väga tore!

Nutispordi piirkondlik lõppvõistlus

09:04 30. märts 2023

Meie kooli 3.a klass on läbi õppeaasta osalenud Nutispordi arvutamisvõistlusel. Kogu klass tegi läbi kõik neli võistlusetappi.

Tilsi Põhikoolis toimunud piirkondlikule lõppvõistlusele, kus osalesid Põlvamaa, Valgamaa ja Võrumaa parimad arvutajad pääses meie koolist kolm õpilast.

Edvard Paul saavutas 5. koha, Kevin Kevend 6. koha ja Jan Andreas Roots 7. koha.

Rahvusvaheline teatripäev

11:02 27. märts 2023

Tänasesse kevadhommikusse tõid 5. klasside draamakasvatuse õpilased nalja ja naeru Leelo Tungla kirjutatud näidendiga „Perspektiiv“, et tähistada rahvusvahelist teatripäeva. Õpilasi juhendas ja etenduse lavastas õpetaja Marelle Kansonen.

Teatritegemine on ideaalne võimalus toetada ja arendada õpilaste loovust, fantaasiat, esinemisjulgust, eneseväljendust, sõnavara, mänguoskusi jne.

Toredat rahvusvahelist teatripäeva!

22.03.2023 08:01