Avaldame kiitust - emakeeleolümpiaad

15:22 16. veebruar 2024

26. jaanuaril toimunud emakeeleolümpiaadil osalesid ka Tõrva Gümnaasiumi õpilased.

Avaldame kiitust piirkondlikul emakeeleolümpiaadil eduka esinemise eest:

9.- 10. klassi arvestus

Aveli Heletuli              1. koht              10. klass

Marta Purga               10. koht            10. klass

7.- 8. klassi arvestus

Sirelin Meltsas            5. koht             8.a klass

Avaldame tänu õpetaja Marge Viljastele ja Riina Andersonile.

Kolm kulda ja pronks U20 talvistelt meistrivõistlustelt.

08:33 14. veebruar 2024

Tallinnas selgitati kergejõustikus Eesti talvised meistrid U20 vanuseklassis. Spordiklubi Viraaž sportlastest olid võistlemas Tõrva Gümnaasiumi õpilased Bianka Uhtjärv, Heidi Pruus ja Romet Kivi. Kahe kullaga tuli tagasi Bianka Uhtjärv. Bianka võiduaeg oli 1500m 4.45,35 ja 800m 2.15,36. Mõlemad tulemused on uued isiklikud rekordid.
Romet Kivi võitis esikoha 400m jooksus ajaga 50,02 ja oli kolmas 800m jooksus ajaga 1.58,16. Tulemused on uued lühiraja isiklikud rekordid.
Heidi Pruus´i  kuulitõukes tõugatud uus isiklik rekord 9.49 andis  üheksanda koha.
Bianka Uhtjärv ja Romet Kivi võistlevad 2. märtsil Eesti U20 koondise koosseisus Balti U20 talvistel meistrivõistlustel.
Juba saabuval nädalavahetusel ootab Biankat ja Rometit ees aga Eesti täiskasvanute meistrivõitlus Tallinnas.

Viljo Grauding
spordiklubi Viraaž

Õpilasfirma AMP sõidab märtsi lõpus Leetu

14:53 12. veebruar 2024

Õpilasfirmas AMP tegutsevad neli aktiivset Valgamaa noort, kellel jätkub õppimise kõrvalt aega olla ettevõtlikud mitmel alal. Mattias, Marion ja Riivo õpivad Tõrva Gümnaasiumi 11. klassis, Are õpib Valgamaa Kutseõppekeskuse rahvusvahelise logistika esimesel kursusel.

Nädalavahetusel toimunud Eesti Õpilasfirmade Laadalt tulid noormehed tagasi parima müügistrateegia auhinnaga.

Tallinna laadal toimus aga veel üks võistlus. Nimelt saab üks Valgamaa õpilasfirma osaleda Kaunases toimuval International Student Companies eXpo 2024 kohtumisel ja laadal märtsi lõpus. Võistlustules olid Tõrva Gümnaasiumi ja Valgamaa Kutseõppekeskuse ühine õpilasfirma AMP ning Valga Gümnaasiumi õpilasfirma StepShine.

Žürii, kes hindas noorte tegemisi Rocca al Mare kaubanduskeskuses toimunud laadal andis täna päeval teada, et otsust oli keeruline langetada, sest mõlemad firmad olid väga silmapaistvad, aktiivsed, head suhtlejad, tunnevad oma toodet ja meeskonda ning toodetel on väga hea kvaliteet.
Žürii otsus saata Kaunases toimuvale üritusele just Õpilasfirma AMP on liikmetele ja nende juhendajale väga rõõmustav uudis. Ees on ootamas põnevad koolitused, rahvusvaheline õpilasfirmade laat ja laadavõistlus.

18.01.2024 15:21

Teadaanne