Õpilasleiutajate konkurss 2023

10:23 06. detsember 2023

Eesti Vabariigi presidendi abikaasa Sirje Karis tunnustas 5. detsembril Tallinnas Proto avastustehases õpilasleiutajate riikliku konkursi laureaate ning andis üle riiklikud preemiad. Samuti anti üle 16 koostööpartneri eripreemiad.

Tunnustuse pälvis 37 õpilasleiutajat, kelle mõttelennu ja kätetöö tulemusena valmis 29 silmapaistvat leiutist, mis pakuvad lahendusi igapäevastele probleemidele. Konkursile esitati sel aastal 406 tööd 88 erinevast koolist, lasteaiast või huvikoolist. Meie koolist esitati konkursile 38 tööd.

III kooliastme kategooria III preemia said:
8. klassi õpilane Ragnar Leeduks töö „Kõnnikepi jalutusrihm lemmikloomale“ eest.
7. klassi õpilane Aksel Otsing töö „Julguse äpp“ eest. Aksel sai ka Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse preemia.

Konkursi hindamiskomisjoni esimehe Tanel Liira sõnul möödus selle aasta konkurss õppimise tähe all ja oli täis positiivseid üllatusi, kuna sel korral oli leiutiste läbivaks teemaks keskkond ning selle säästmine.
„Alati ei pea jalgratast leiutama, vaid tähtis on probleeme märgata ja selle põhjal uusi asju disainida ning lõpuks see kõik meisterlikult üheks tervikuks kokku kirjutada. Kiidan kõiki noori leiutajaid suurepäraste leiutiste ja saadud positiivsete õppetundide eest – aitäh, et õpetasite mind taas rõõmustama ja imedesse uskuma,“ ütles Liira.

Meie parimad informaatikaviktoriinis Kobras

15:09 01. detsember 2023

Kobras on üldhariduskoolide õpilastele mõeldud informaatikaviktoriin, mille teemaderingi mahuvad küsimused arvutite riist- ja tarkvarast, turvalisusest, arvutieetikast, arvutus- ja sidetehnika ajaloost, arvutitega seotud matemaatikast, loogikast ning informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest üldisemalt.

Kobras on osa rahvusvahelisest perest, mis sai alguse 2004.aastal Leedust ja jõudis Eestisse kaks aastat hiljem. Praeguseks korraldatakse viktoriini juba 50 riigis, kus esimeses voorus osaleb kokku üle kahe miljoni õpilase.

Väga häid tulemusi näitasid seekord

Uku Lelle 7b ja Aveli Heletuli 10a klassist.

Lisainfo kobras.eio.ee

Nuputa piirkondlik voor Keeni Põhikoolis

12:05 01. detsember 2023

30. novembril toimus Keeni Põhikoolis NUPUTA piirkondlik voor.

NUPUTA on võistkondlik matemaatikaülesannete lahendamise võistlus.

Tõrva Gümnaasiumist osalesid 5.- 6. klasside arvestuses Oliver Kõvask (5A), Sten Tiideberg (5A), Ramses Jaani (6B) ja Mikk Arvo Lepikov (6B) jagades 1.- 2. kohta Lüllemäe Põhikooliga.

7. klasside arvestuses osalesid 7.a klassi õpilased Melissa Anderson, Rebeca Kenk ja Uku Soro, kes saavutasid II koha.

Palju õnne tublidele nuputajatele ning suur tänu õp Aivile ja õp Hiiele õpiaste toetamise ja kogemuse võimaldamise eest!

I koht Valga maakonna karikavõistlustel rahvastepallis

19:30 16. november 2023

🥇Teisipäeval, 14. novembril toimusid Valga maakonna koolidevahelised karikavõistlused IV-V klassidele. Kokku osales kaheksa poiste ja seitse tüdrukute võistkonda. Tõrva Gümnaasium saavutas nii poiste kui tüdrukute arvestuses võistkonnaga I koha ja pääses piirkondlikele finaalvõistlustele, mis toimuvad 29. novembril Tartus.

Tüdrukute võistkonda kuulusid Doris Daum, Keili Kirt, Merit Lõoväli, Lisete Niglas, Emily Mai, Lisette Tauk, Rosanna Mõts ja Kete Lisanna Väli.

Poiste võistkonda kuulusid Keijo Kalja, Sten Tiideberg, Maikko Sulg, Hendry Petrov, Lucas Pärn, Reiko Ilisson ja Märt Pullerits.

Palju õnne tublidele pallimängijatele ja õpetajatele!

Kunstireis Tartusse

07:57 13. november 2023

🎨 1. novembril aset leidnud Kunstistuudio ja Tõrva Gümnaasiumi ühine kunstreis oli põnev ja hariv.

🎨 Külastati giidituuriga näitusi nii Tartu Kunstimuuseumis kui ka kunstnike majas.

🎨 Osaleti vahvates töötubades ja sammud said täis 12. klassil grafiti tuuril.

🎨 Pallase galeriis sai nautide meistrite akvarelle.

12. klassi õpilased Helena ja Lisandra arvasid, et grafiti tuur oli väga huvitav. Nägime palju erinevaid grafiti stiile ja oli põnev kuulata kuidas need on erinevate võtetega tehtud. Niisama tänavatel oleme näinud osasid grafiteid ka ise, kuid eriliseks tegi selle tuuri just see, et saime kuulda tagalugu nende teoste taga, nt mida on tahtnud kunstnik kujutada või huvitavad lood, kuidas nende tegemise idee on tekkinud. Üks põnevamaid lugusid olid Aparaadi tehase seintel teos mere ja vaalaga, et kuidas kunstnik kujutas just selle seetõttu, et Tartus ei ole merd ja vaalasid ning selle teosega ta tõi need sinna. Väga kunstiline nägi välja ka mehe ja koera grafiti kollakas-oranžil seinal. Selle autor oli otsinud seina, mille tausta ei oleks vaja eraldi värvida. Teos sobis sellele taustale väga hästi. Tuur ise oli väga huvitav ja kindlasti soovitaks ka seda teistele. See pani rohkem mõtlema sellele, kuidas kunst ei ole ainult muuseumites ja pildiraamis vaid tegelikult kõikjal meie ümber. Kunstnikud on leidnud endale omad viisid ja võtted, kuidas oma ideid väljendada. Erinevates teostes oli ka palju detaile, mida muidu niisama mööda kõndides ei märkaks.

19.10.2023 13:51

KOOLIPÄEV TEATRIS